[259] "Buntowniczka z pustyni" - Alwyn HamiltonAutor: Alwyn Hamilton
Tytuł: "Buntowniczka z pustyni"
Rok wydania: 2017
Seria Buntowniczka z pustyni cz.1
Liczba stron: 368
Wydawnictwo Czwarta Strona


Bardziej wybuchowa niż proch strzelniczy!
Bezkresne piaski pustyni przemierzają tajemnicze bestie, w których żyłach płynie czysty ogień. Krążą pogłoski, że istnieją jeszcze takie miejsca, w których dżiny wciąż parają się czarami. Lud Miraji coraz mocniej występuje przeciwko tyranii Sułtana. Każda noc pośród wydm pełna jest niebezpieczeństw i magii. Jednak osada Dustwalk nie jest ani magiczna, ani mistyczna – to zabita deskami dziura, którą nastoletnia Amani pragnie opuścić przy najbliższej okazji.

Buntowniczka wierzy, że dzięki talentowi w posługiwaniu się bronią, uda jej się uciec spod opieki despotycznego wuja. Podczas zawodów strzeleckich poznaje Jina – tajemniczego i przystojnego cudzoziemca, który może jej pomóc w realizacji planów. Amani nie przepuszcza jednak, że jedna, ryzykowana decyzja, sprawi, że będzie musiała uciekać przed armią Sułtana, ramię w ramię ze zbiegiem oskarżonym o zdradę stanu.
[lubimyczytac.pl]

Amani jest nastolatką, która pragnie wydostać się spod opieki wuja. Marzy jej się zupełnie inne życie niż to, które ma do tej pory. Pewnego dnia poznaje Jina i to on pomaga jej wydostać się ze swojego rodzinnego miasta. Razem przemierzają pustynie i próbują uciec przed armią Sułtana.

"Buntowniczka z pustyni" jest przede wszystkim książką przygodową. Ciągle coś się dzieję, akcja ma dość szybkie tempo, dzięki czemu nie mamy kiedy odetchnąć. Amani jest młodą, żywiołową dziewczyną, więc nie trudno się domyślić, że jej decyzje i pomysły nie jednokrotnie przysporzą jej problemu. To oni właśnie są czołowymi bohaterami książki. Reszta raczej odegrała w tym wszystkim epizodyczne role, więc nie będę się na nimi rozwodzić.

Jest to nie tylko książka przygodowa, ale i lekka fantastyka. Spotkamy tu takie istoty jak... Nie będę taka i wam tego nie zdradzę, bo to byłaby za duża zbrodnia, powiem wam tylko, że nieco powiewa tu "Baśniami z 1001 nocy". Brakuję mi trochę o nich książek tak więc to, że są te istoty tutaj uważam za duży plus. I oczywiście jak na fantastykę przystało nie mogło obyć się bez legend, przypowieści, które są w tej historii znaczące.

Po trzecie mamy tu nutę z wątkiem miłosnym, który jest delikatny, ale nadaje temu wszystkiemu dopełnienia. Nie spodziewajcie się, że mdłych wzdychań do siebie, bo tu nie o to chodzi.

"Buntownicza z pustyni" to żywiołowa, pełna przygód historia, która z pewnością zyska wielu sympatyków. Mi osobiście bardzo przypadła do gustu, choć początkowo wahałam się czy to aby na pewno moja tematyka. Czyta się ją bardzo szybko, napisana jest prostym i lekkim językiem. Sama oprawa graficzna idealnie wgrywa się w klimat historii i wydaję mi się, że będzie zauważalna na półkach w księgarni.

Moja ocena
8/10
Za możliwość przeczytaniu dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators