[258] "Love Me Never" - Sara Wolf


Autor: Sara Wolf
Tytuł: "Love me never"
Seria: Lovely Vicious cz.1
Liczba stron: 228
Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2017

Top 5 powieści młodzieżowej „Publishers Weekly”
Początek serii dla fanek Pretty Little Liars

„Odlotowa powieść! Błyskotliwa, mroczna, romantyczna. I kompletnie inna”. AMAZON

Isis Blake nie była zakochana od trzech lat, dziewięciu tygodni i pięciu dni… A biorąc pod uwagę, jak się to skończyło ostatnio, zamierza ten stan utrzymać. Od tamtej pory schudła, zrobiła sobie we włosach fioletowe pasemka i razem z mamą, która ucieka przed agresywnym partnerem, przeprowadziła się do jakieś dziury w Ohio. Wszystkie dziewczyny w nowej szkole chcą tylko jednego: Jacka Huntera, tajemniczego Lodowego Księcia liceum East Summit. Przystojny jak z reklamy Armaniego, tak inteligentny, że mógłby się dostać do Yale, i zimniejszy niż Arktyka, Jack nigdy się z nikim nie umawia. Jasne, widuje się go z pięknymi kobietami, ale na dziewczyny ze szkoły nie zwraca uwagi. Aż dostanie od Isis w twarz... Jack spotyka godnego siebie przeciwnika. Nagle wszystko staje się grą.

Cel: sprawić, żeby przeciwnik błagał o litość.
Plansza: liceum East Summit.
Nagroda: coś, czego żadne z nich się nie spodziewa…

„Ta powieść czyta się sama. Non stop coś się dzieje, tajemnica goni tajemnicę. Idealna dla tych, którzy kochają intrygi, skandale, romans i śmiech do łez”. „KIRKUS REVIEWS”
[lubimyczytac.pl]


Od czasu do czasu uwielbiam sięgać po jakąś niewymagającą książkę, żeby się "odmóżdżyć". Tym razem trafiło na książkę od wydawnictwa Amber. Jest to dość krótka historia Isis i Jacka, choć podzielona na trzy tomy. W sumie chyba wolałabym mieć wszystko w jednym skoro ten liczył lekko ponad dwieście stron.

Isis przeszła metamorfozę zarówno zewnętrzną jak i wewnętrzną. Kiedyś była nieśmiałą, grubszą dziewczyną, zauroczoną Bezimiennym. Nie muszę tu chyba mówić jacy bywają chłopcy. Dziewczyna owszem się podłamała, ale był to też dla niej impuls żeby się zmienić. Kiedy przeprowadza się w nowe miejsce jest już zupełnie inną osobą: schudła, zrobiła sobie pasemka i zyskała zadziorny charakter. Na jednej z imprez poznaje Jacka, chłopaka, który ma swoje tajemnice, ale też z charakterem.

Mogę was zapewnić, że będziecie się dobrze bawić z bohaterami tej książki. Jest tu zarówno humor, jak i tajemnice, intrygi. Sporo autorka umieściła w tej krótkiej lekturze. Akcja książki ma odpowiednie tempo, dzięki czemu się nie nudziłam. Na swój sposób jest w niej coś nowego, jednak nie na tyle żebym mogła zapamiętać ją na dłuższy czas. 

Relacje głównych bohaterów mi się spodobały nie mal od razu, choć są schematyczne. Lubię kiedy czuć wyrazistą chemie, że aż iskrzy na około. 
Tak jak już wspominałam, jest to książka na jeden wieczór dla relaksu. Nie należy mieć wobec niej jakiś wygórowanych myśli, bo się zawiedziecie. I po co to wam. 
Zaskakująca, tajemnicza, a przy tym lekko pouczająca książka. Pokazuje jacy potrafią być dla siebie rówieśnicy. Sama niedawno byłam w podobnym wieku więc wiem jak to jest i wątpię żeby kolejne pokolenia były lepsze. 
Tak więc jeśli macie ochotę się oderwać na krótką chwile to polecam.
Moja ocena
7/10

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators