[337] "Bez szans" - Mia Sheridan


Tytuł: "Bez szans"
Autor: Mia Sheridan
Liczba stron: 320
Rok wydania:2017
Wydawnictwo: Otwarte 

W upadającym górskim miasteczku Kyland i Ten zakochują się w sobie wbrew rozsądkowi i na przekór surowej rzeczywistości. 

Kyland marzy tylko o tym, by przetrwać. Zaciska zęby i robi wszystko, by nie pokonała go bieda i samotność. Nie szuka miłości. Nie zamierza też oglądać się za siebie, gdy uda mu się wyrwać z piekła, w którym przyszło mu dorastać. Dla Ten codzienność to nieustanna walka o własną godność. Zmagania z chorobą matki i ludzką nieprzychylnością wymagają od niej wyjątkowej siły. Oboje rywalizują o bilet do lepszego życia, który może otrzymać tylko jedno z nich. Ktoś odejdzie, ktoś zostanie. Czy po latach zdołają spojrzeć sobie w oczy, jeśli poświęcą miłość dla przetrwania?
[lubimyczytac.pl]

Już tak jest, że książki Mii Sheridan potrafią chwycić mnie za serce. Tak było również i w tym przypadku. 

Autorka zabiera nas do małego miasteczka, w którym to właśnie mieszkają Ten i Kyland. Choć mieszkają to trochę naciągane słowo. Oboje żyją w takich warunkach, że aż ciężko w to uwierzyć. Muszą liczyć się z każdym groszem, a o nowych ubraniach mogą sobie pomarzyć. Zresztą większości mieszkańców się nie przelewa. 

"Bez szans" to książka o radzeniu sobie w trudnych chwilach, a także o miłości, która nie ma szans przetrwania. To już moja trzecia książka tej autorki i jak dotąd każdą z nich czytało mi się z zapartym tchem. Mia Sheridan bez problemu potrafi przyciągnąć do siebie czytelnika, aby umiejętnie grać na jego emocjach. Przez cały czas przeżywałam losy bohaterów, ich sytuacje mieszkalną, jak również ich czasem szczęście pomimo wszystkiemu. Polubiłam ich obydwoje. Czemu? Chyba głównie za ich wewnętrzną siłę, honor, lojalność, a także to, że ważniejsze dla nich było dobro drugiego niż ich samych. Ta ostatnia cecha ostatnio nie jest zbyt często widoczna. 

Kto już czytał jakąś książkę napisaną przez Mie Sheridan wie, że po kolejne można sięgać w ciemno. Są zachowane po części w tym samym klimacie, ale przy tym mają na tyle interesującą fabułę, że nie nużą podczas czytania. Obstawiam, że jak wyda jakąś kolejną książkę to również podzielę się z wami wrażeniami z przeczytania jej. 
 
Polecam tą książkę każdemu, szczególnie fanom niby lekkich książek, jednak posiadające ważne przesłanie. 
Moja ocena
8/10

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators