[217] "Sama się prosiła" - Louise O'Neill


Tytuł: "Sama się prosiła"
Autor: Louise O'Neill
Liczba stron: 344
Rok wydania:2017
Wydawnictwo: Feeria Young


Pewnego dnia, po imprezie, Emma O’Donovan budzi się na progu swojego domu, a właściwie znajdują ją tam rodzice. Dziewczyna krwawi, jest brudna i zdezorientowana. Pamięta, że była z przyjaciółkami na imprezie, ale nie ma pojęcia, co się właściwie wydarzyło. Wie tylko tyle, że nikt nie odpowiada na jej esemesy. Do tej pory wszyscy chcieli być blisko niej, teraz w szkole odwracają się od niej i szepczą za jej plecami. Nic nie pamięta z imprezy, ale ktoś wstawił na Facebooka jej zdjęcia. Zdjęcia, których nigdy nie zapomni.
Naznaczona. Odrzucona. Sama przeciw wszystkim.[lubimyczytac.pl]


Witam was wszystkich dziś przychodzę do was z kolejną młodzieżówką i to będzie dość krótka recenzja. 

Nie jednokrotnie czytałam książki, których tematem był gwałt. Jak nie trudno się domyślić jest to dość trudny temat, zawsze otoczony emocjami. Na tą książkę miałam chęć już przed premierą jak dowiedziałam się mniej więcej o czym ona jest. Dziś mi się udało ją przeczytać. Podchodziłam do niej z nadziejami.Historia zapowiadała się naprawdę interesująco, choć trochę typowo jak na książkę młodzieżową. Wciągnęła mnie choć momentami trochę się gubiłam. Przebrnęłam przez nią bardzo szybko i zong koniec, a ja kompletnie byłam roztrojona. Nie lubię jak tak się zakańcza, w momencie kiedy właśnie spodziewamy się jakiś ważnych wydarzeń. Tak więc brakowało mi jakiegoś punktu kulminującego, albo chociaż jakiegoś epilogu nawiązującego do przyszłości. 
Mam ogromny niedosyt po tej książce. Niby  mi się podobała, a jednak w pewien sposób zawiodła. I jak tu ją ocenić. Wiecie co w sumie tak jakby na to spojrzeć z boku to nie była ona oryginalna, bo przecież jest wiele książek o gwałcie, szczególnie młodzieżowych. Nie byli to również bohaterowie, których zapamiętam na długo. Tak więc ocena jest jaka jest, rozpisywać również się nie zamierzam. 
6/10

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators