[214]"Ta, którą znam" - Małgorzata Warda


Tytuł "Ta, którą znam"
Autor: Małgorzata Warda
Liczba stron: 368
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka


Po tragicznym wypadku siostry Ada, znana modelka, od lat mieszkająca w Paryżu, niespodziewanie musi przyjechać do Polski. W rodzinnym domu dokonuje rozrachunku z wydarzeniami z przeszłości i faktami do tej pory skrzętnie odsuwanymi w niepamięć.
Morderstwo turystki sprzed lat, mroczne wspomnienie starej cegielni, cień młodzieńczej miłości ciążą nad losami Ady, jej siostry i całej rodziny.
Bohaterowie, żyjący w małym miasteczku, dojrzewają, radzą sobie z życiem, walczą o szczęście, ale jednocześnie tkwią w niewoli schematów, obowiązków i konsekwencji nienazwanych wydarzeń. I zła, prawdziwego zła, które bierze się z ludzkiej głupoty, egoizmu, strachu.

Małgorzata Warda postanowiła napisać powieść krytyczną wobec zastałej moralności, obyczajowości, kultury, obnażającą korzenie gwałtu i przemocy wobec drugiego człowieka.[lubimyczytac.pl]


Kiedy sięgam po książkę Małgorzaty Wardy wiem, że to jest słuszna decyzja. Każdą jaką czytałam wywarła na mnie pozytywne wrażenie.
Seria "Kobiety to czytają", skierowana jest przede wszystkim do płci pięknej. Opowiada zazwyczaj poruszające historię, które nie przejdą koło nas obojętnie.

Ada jako młoda dziewczyna wyjechała z kraju chcąc odciąć się od tego co stało się w rodzinnych stronach. Kiedy dowiaduje się o śmierci siostry zmuszona jest wrócić, a w tedy przeszłość zaczyna o sobie przypominać.

Czasem lubię sięgać po lekturę, która daję do myślenie. Musimy głębiej przyjrzeć się postępowaniu bohaterów żeby ich zrozumieć. Sam temat książki, a dokładniej wydarzenia w tle są trudne. Gwałt to temat o którym ciężko mówić, bo w sumie skąd do końca mamy wiedzieć co czuję osoba pokrzywdzona skoro my nigdy tego nie przeżyliśmy. Pomimo tematu czytało mi się dobrze. Małgorzata Warda idealnie potrafi budować emocje i przyciągać czytelnika. Jak już się zacznie czytać to ciężko jest się oderwać.

Każdy z bohaterów książki ma coś do powiedzenia. Każdy z nim ma swoją historię, w której próbuję się odnaleźć. Dialogi między nimi są naturalne, dzięki czemu mamy wrażenie, że to co czytamy dzieje się naprawdę.

Książka skierowana głównie do kobiet i o kobiecie. Historia o  niespełnionej miłości, walce o marzenia i lepsze życie, i przede wszyskim o radzeniu sobie z cieniami przeszłości. Polecam

Moja ocena
8/10

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators