[201] "Jak u siebie" - Izabella Frączyk

Tytuł:"Jak u siebie"
Autor: Izabella Frączyk
Liczba stron: 406
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2014
Eliza miała wszystko, czego chciała. Stabilny związek, mieszkanko na warszawskiej Starówce i wymarzoną pracę pielęgniarki w ekskluzywnym domu seniora na Marcowym Wzgórzu. Zadowolona z życia spokojnie żyła z dnia na dzień, dopóki jedna z jej podopiecznych nie obdarowała jej spadkiem. Przekonana, że to tylko trochę biżuterii, na skutek nieporozumienia stała się właścicielką zrujnowanego podmiejskiego hotelu, w dodatku o dość wątpliwej reputacji. Mimo fachowej pomocy przyjaciółki, poukładany świat Elizy w jednej chwili stanął na głowie, bo w sytuacji gdy wszystkim się wydawało, że odziedziczyć można wyłącznie złote góry, bohaterce przyszło stawić czoło wyzwaniom, o jakich jej się nawet nie śniło.[lubimyczytac.pl]

Często już tak jest z polskimi książkami, że po prostu lubię po nie sięgać. Wiem po części czego mogę się spodziewać. Zazwyczaj pełne ciepła, nadziei tak było również teraz.
Oczywiście nie może również zabraknąć wątku miłosnego, jednak od razu zapewniam was, że nie jest to główny temat książki, lecz jej dopełnienie.
Autorka w swojej książce pokazuję nam jak może wywrócić się nasze życie do góry nogami, kiedy dostajemy nieoczekiwany spadek. Eliza do tej pory swoją przyszłość widziała w pielęgniarstwie, zbieg okoliczności sprawił, że jedna z podopiecznych zapisała jej hotel. Kobieta początkowo przerażona, lecz z upływem czasu coraz bardziej przekonuje się do swojej nowej roli. 
"- (...)Przecież wiesz, że najlepszą metodą nauki jest rzucenie delikwenta na głęboką wodę?
- Wiem. Tylko dlaczego mną ktoś piznął w Rów Mariański? Cholera, ciut płycej się nie dało?"
"Jak u siebie" to propozycja lekka, idealna do zrelaksowania się po ciężkim dniu. Pokazuje jak wieloma istotnymi sprawami trzeba się zająć przy prowadzeniu własnego interesu.
Pomimo paru schematów, które są typowe do tego typu książek to miło mi się ją czytało. Kolejne strony przelatywały mi bardzo szybko. Z pewnością nie jest to ostatnia książka Izabelli Frączyk po którą sięgnę i wam polecam uczynić podobnie.
Moja ocena
7/10

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators