[190]"Zwiadowcy. Bitwa i Skandię" - John Flanagan

Tytuł: "Bitwa o Skandię"
Autor:John Flanagan
Seria: Zwiadowcy cz.4
Liczba stron: 392
Rok wydania: 2009
Wydawnictwo: Jaguar


Czwarty tom znakomitej serii Johna Flanagana, która od ponad trzydziestu tygodni nie schodzi z listy bestsellerów „New York Timesa”.
Czy ci, którzy jeszcze niedawno byli śmiertelnymi wrogami, mogą połączyć swe siły i walczyć ramię w ramię przeciwko wspólnemu nieprzyjacielowi?
Wiosna miała oznaczać koniec niewolniczej doli Evalyn i Willa. Ale gdy tylko przyjaciołom udało się dać nogę z zimowych siedzib Skandian, tajemniczy jeździec porywa dziewczynę. Will, choć zahartowany i sprytny nie jest w stanie stawić czoła sześciu napastnikom… Na szczęście Halt i Horace przybywają w samą porę! Rychło okazuje się, że ci, których wzięto za przypadkowych rzezimieszków są tak naprawdę szpiegami wielkiej armii. Władca Temujai przygotowuje gigantyczną inwazję, która zagrozi nie tylko Skandii, ale również innym niezależnym królestwom. Czworo Aralueńczyków musi przekonać dumnych mieszkańców Północy o tym, że wszystkim grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Will, Evanlyn, Halt i Horace są gotowi stanąć do walki u boku Skandian i wesprzeć ich swoimi umiejętnościami i mądrością – o ile oczywiście Oberjarl wyrazi zgodę na to, by w szeregach jego wojowników znaleźli się obcy…[lubimyczytac.pl]Coś tak sobie ostatnio pomyślałam, że już dawno na moim blogu nie było serii "Zwiadowców" tak więc znów was troszkę pomęczę.

Jedna z was powiedziała mi, że ta część jest jedną z lepszych z całej serii więc z wielką nadzieją zasiadałam do niej. No i muszę przyznać, że coś w tym jest. Akcja powieści dzieję się w Skandii, gdzie główna polityka państwa stanowi żeby tak wojować, aby jak najwięcej zgrabić. Do tej pory ta taktyka okazywała się skuteczna, ale czy będzie działać w czasie najazdu silnych i licznych wrogich wojsk?

W książce sporo się dzieję, w sumie nie mamy co liczyć na chwile wytchnienia. Znów powrócił odważny Will z głową pełną godnych podziwu pomysłów.

Znów poznajemy tą historię z różnych perspektyw, nie tylko Willa, Eraka, czy Evelyn, ale nawet z punktu widzenia wrogiego wodza. Ten zabieg umożliwia czytelnikowi dogłębniej poznać bohaterów, nie tylko tych głównych, ale też w czuć się akcję dziejącą się w książce.

Stwierdziłam, że skoro ta seria ma aż tyle ksiąg to nie będę się rozpisywała nie wiadomo ile o każdej z nich. Jest to seria, którą trzeba czytać w kolejności jakie zostały napisane. Więc nie będę was też zachęcać do zapoznania się akurat z tą częścią, którą jak na razie uważam za najlepszą, ale z całą serią. Jak wiecie obecnie mnie ona pochłonęła, a przede mną jeszcze sporo tomów. Trzeba odwiedzić bibliotekę Moja ocena 
8/10

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators