[172] "Zwiadowcy. Płonący most" - John Flanagan

Tytuł:"Płonący Most"
Autor: John Flanagan
Seria "Zwiadowcy " Księga 2
Liczba stron 350
Rok wydania: 2009
Wydawnictwo: Jaguar
Drugi tom bestsellerowej serii Johna Flanagana o Zwiadowcach - kontynuacja losów Willa i jego przyjaciół.
Królestwo Araluenu przygotowuje się do wojny z okrutnym baronem Morgarathem. Will, zwiadowca Gilan oraz Horace otrzymują ważne zadanie - wyprawiają się do sąsiadującej z Araluenem Celtii, by wezwać jej władcę na pomoc w walce z najeźdźcą.
Gdy docierają na miejsce, ich oczom ukazuje się przerażający widok - wioski Celtii są opustoszałe, wiatr hula po zniszczonych zabudowaniach, na gościńcach zaś królują bandyci. Od wyczerpanej, niemal umierającej z głodu dziewczyny, bohaterowie dowiadują się, że Morgarath uprzedził ich zamiary - zaatakował Celtię, porwał górników, a króla i jego ludzi odrzucił daleko na południe... Gdy Gilan wyrusza z wieściami do Araluenu, Will, Horace i Evanlyn odkrywają, że plan diabolicznego hrabiego jest dalece bardziej wyrafinowany, niż mogliby sądzić.
Tylko dni dzielą Morgaratha od wybudowania mostu, który pozwoli mu przerzucić armię na ziemie królestwa. Nie ma czasu, by poinformować o tym władcę, Will i Horace muszą wziąć sprawę we własne ręcę. Ale spalenie mostu do dopiero początek kłopotów.


Czasem tak jest, że jakaś seria nas pochłonie, musimy przeczytać kolejną część. Tak właśnie u mnie jest z serią "Zwiadowcy". 
Tematyka tej serii jest zupełnie inna niż większość książek po które sięgam. Nie ma tu rozbudowanego wątku miłosnego. To przede wszystkim fantastyczna przygoda, gdzie pojawiają się stwory. 
Znów spotykamy młodego chłopaka, uczącego się na zwiadowce. Will jak w poprzedniej części pokazuję, że nie bez powodu zajmuję się właśnie tym. Ponownie musi się zmierzyć w niebezpiecznych misjach, w których nie zawsze pójdzie wszystko zgodnie z jego planem. 
John Flanagan stworzył wspaniały świat, gdzie wszystko dopracowane jest do perfekcji, więc nie dziwie się, że seria ta była aż tak bardzo popularna. Wstyd mi jedynie, że dopiero teraz ją poznaje. Lepiej późno niż wcale. Cieszę się więc, że mojej miejskiej bibliotece znalazłam tą serię, jednak wiem, że będzie mały problem, bo nie ma bodajże 5 księgi. No cóż będziemy się martwić wtedy. Teraz mogę was zapewnić, że 3 już czeka na swoją kolej na półce.
Myślę, że nie ma co dużo mówić o tej serii, bo nie chcę popsuć wrażeń tym którzy dopiero po nią sięgną. Muszę was jednak zapewnić, że ani na moment nie będziecie się nudzić z Willem, bo tam gdzie ten chłopak tam dużo się dzieję. 
Z pewnością seria "Zwiadowcy" na dłużej zagości u mnie na blogu i trochę was nią pomęczę. 

Moja ocena 
8/10
"Ruiny Grlanu" //  "Płonący most"  // "Ziemia skuta lodem"  //  "Bitwa o Skandię"  //  "Czarnoksiężnik z Północy" // "Oblężenie Macindaw" // "Okup za Eraka" // "Królowie Clonmelu" // "Halt w niebezpieczeństwie" // "Cesarz Nihon-Ja"  // "Zaginione historie"  // "Królewski Zwiadowca"

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators