[171] "Pieśń Dawida" Amy Harmon

Tytuł: "Pieśń Dawida"
Autor: Amy Harmon
Seria: "Prawo Mojżesza cz.2
Liczba stron: 312
Rok wydania 2016
Wydawnictwo: Editio

Czasem najważniejsze walki to te, których nie spodziewamy się wygrać.
Dawid walczył od dzieciństwa. Jeździł po świecie, imprezował, wydawał pieniądze, ale to walka stała się sensem jego życia. Kształtowała go. Dawid, zwany Tagiem, stał się impulsywnym i prowokacyjnym młodzieńcem. Nie stronił od alkoholu. Kiedy zaginęła jego starsza siostra, w poczuciu winy targnął się na własne życie. Kilkakrotnie. Dopiero spotkanie z Mojżeszem umożliwiło mu uporządkowanie własnego wnętrza, choć okoliczności narodzin tej przedziwnej przyjaźni były niecodzienne. W życiu Taga pojawiła się także niewidoma Millie. Od razu wiedział, że to ktoś zupełnie wyjątkowy, o kogo warto walczyć. Millie stała się dziewczyną życia Dawida i kochała go całym sercem. Dzięki niej czuł się bezpieczny i akceptowany. I nagle zniknął bez śladu. Sprzedał mieszkanie, zabrał samochód i wyjechał bez słowa pożegnania, nie zostawiając choćby wskazówki, dokąd i dlaczego odchodzi.
Książka nawiązuje do bestsellerowej powieści Amy Harmon "Prawo Mojżesza". To napisana w niezwykle sugestywny sposób historia o miłości i przyjaźni, o upadkach i podnoszeniu się z kolan, o porażce i zwycięstwach. To emocjonalna opowieść o poszukiwaniach, tęsknocie i rozpaczliwych próbach znalezienia odpowiedzi na najtrudniejsze pytania – o sens życia, miłości i przyjaźni.
Dla Millie Dawid był jak piosenka...[lubimyczytac.pl]


Czasem już tak jest, że pierwsza część serii ustawia bardzo wysoko poprzeczkę dla następnych. Przyznam się, że właśnie tym razem tak było. Kilka osób pisało mi, że skoro "Prawo Mojżesza" mi się spodobało to ta część jeszcze bardziej do mnie dotrze. Jak było?

Tym razem poznajemy bliżej przyjaciela Mojżesza, Dawida, znanego jako Tag. Chłopak nigdy nie był grzecznym chłopcem, wiedział, że nie sprosta oczekiwaniom rodziny jako Dawid, więc zamierza tworzyć własną historie jako Tag. Po utracie siostry nie może sobie poradzić na świecie, dopiero kiedy poznaje Mojżesza, a później Millie uświadamia sobie, że warto jednak zawalczyć o siebie. Jednak nie zawsze wszystko idzie zgodnie z naszym planem. 

Jaka jest książka "Pieśń Dawida"? Przede wszystkim smutna, lekko wzruszająca, pouczająca i sprawiająca, żeby przeanalizować swoje własne życie. Historia przedstawiona jest po przez wspomnienia Taga nagrane na kasety, a także na przemian akcja dzieje się w czasie rzeczywistym. Czy mi się to podobało? No właśnie co do tego mam mieszane uczucia. Z jednej strony fajnie, mieliśmy dokładnie wyjaśnione powody postępowania głównego bohatera. Jednak z drugiej strony wole jak bieg wydarzeń w książce leci do przodu, a nie skacze po różnych czasach. Bohaterowie książki trochę się zmienili w porównaniu z poprzednią częścią, myślę, że trochę wydorośleli, ale to dobrze. W trakcie lektury kilka razy autorka wracała do tego co działo się w poprzedniej części więc zdecydowanie pasowałoby przeczytać pierwszą część za nim zabierzecie się za tą. 

Mimo to uważam serie "Prawo Mojżesza" za jedną z lepszych z tego gatunku i fani Young Adult po prostu muszą to przeczytać. Tak więc lektura obowiązkowa. Innym myślę, że również się spodoba, lecz pewnie znajdą się i tacy dla których ta książka nie przypadnie do gustu. Chyba właśnie o to chodzi, że każdemu może podobać się co innego, a najlepiej przeczytać i samemu się przekonać czy jest dla nas. Dla mnie zdecydowanie była.
Moja ocena
8/10
Czytam Young Adult 
Olimpiada 
Zaczytajmy się 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators