[125] Book Tour z "Szukając szczęście"

Tytuł "Szukając szczęścia"
Autor: Aneta Krasińska
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 240
W momencie gdy u malutkiej Dagusi zdiagnozowano zespół Pierre’a Robina, cały szczęśliwy świat Malwiny runął. Młoda niepracująca matka – opuszczona przez męża, samotnie wychowująca niepełnosprawną córkę – stara się jednak iść przez życie z podniesioną głową, ciesząc się z każdego dnia i kolejnych nowych umiejętności córki, w duchu licząc na uśmiech losu.

Malwina codziennie na nowo odbudowuje w sobie chęć do życia i walki o lepsze jutro dla siebie i swojego dziecka, które przez wielu, w tym również przez własnego ojca, zostało odtrącone, a tym samym pozbawione miłości, troski i wsparcia, którego ze względu na swój stan zdrowia szczególnie potrzebuje. [ z lubimyczytac.pl]


Cieszę się, że skusiłam się na ten Book Tour, gdyż myślę, że inaczej po tą książkę nie sięgnęłabym. Żałowałabym. 

"Szukając szczęścia" jak sam tytuł wskazuję jest o poszukiwaniu radości. Przynajmniej próbowaniu. Malwina główna bohaterka książki nigdy nie miała lekkiego życia. Ciągle kiedy myślała, że los się do niej uśmiechnął ponownie dostawała kopa od losu. Więc czy jej sytuacji jest jeszcze nadzieja na szczęście. Kiedy zachodzi w ciążę wydaję jej się, że teraz wszystko będzie dobrze, że spełnią się jej marzenia o rodzinie. Jednak okazuję się, że jej nowo narodzona córka ma zespół Pierre’a Robina, a jej mąż nie radzi sobie dobrze z tym faktem. 

"Każdy człowiek czegoś żałuje, ale nie można cofnąć czasu i podjąć innych decyzji."

Często jest tak, że jedno nieszczęście przyciąga za sobą kolejne niczym klocki domina, które jedno przewraca drugie. Historia ta pokazuję, że do każdego z nas kiedyś uśmiechnie się szczęście, mimo że wydaję nam się, że na sprzyjanie losu nie mamy już szans. Jest to naprawdę mądra książka, pokazuję między nimi takie wartości jak miłość matki do własnego dziecka. Przy tym jednak czyta się ją bardzo szybko, jak na mój gust historia mogłaby być bardziej rozwinięta, gdyż skupia się przede wszystkim na tym co działo się rok po roku 12 września kiedy to wypadały urodziny Dagmary. 
Możecie być pewni, że nie znajdziecie w tej książce kolejnego romansidła, których pełno. Autorka skupia się przede wszystkim na tym, żeby pokazać czytelnikowi czym jest życie samotnej matki wychowującą chorą córeczkę. Podziwiam takich ludzi, dla mnie to są mali bohaterowie, którzy każdego dnia muszą stanąć na wysokości zadania. Uważam, że właśnie takich ludzi trzeba wspierać. Książka wzbudziła we mnie multum emocji, jak już zaczęłam ją czytać to nie potrafiłam się od niej oderwać. To co tam można znaleźć daję do myślenia.

Zdecydowanie uważam książkę za wartą przeczytania. Może po przeczytaniu jej będziemy wiedzieć, że zawsze trzeba dążyć do tych szczęśliwych chwil i się nie poddawać kiedy jest źle. Szczerze to ja chyba na miejscu głównej bohaterki "wymiękłabym" gdybym była w jej sytuacji. Z pewnością zapamiętam tą książkę na długo. 


Wiem miało być zdjęcie wpisów wcześniejszych czytelniczek,
ale za późno zrobiłam zdjęcie. Organizatorem Book Tour jest LITERACKI ŚWIAT CYRYSI 
 fanpage'a Anety Krasińskiej.

Moja ocena
8/10
Czytam ile chcę

1 komentarz :

  1. Być może nie będę gnała od razu do księgarni po ten tytuł, ale z czasem na pewno do tej pozycji sięgnę ;)

    OdpowiedzUsuń

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators