[110] "Patriota" - Marie Lu

Tytuł: "Legenda. Patriota"
Autor: Marie Lu
Seria: Legenda tom 3 ostatni
Rok wydania: 2014

June i Day poświęcili bardzo wiele dla ludu Republiki i dla siebie nawzajem. Teraz ich kraj zaczyna pisać swoją historię od nowa. June wraca do łask Republiki, pracując z rządową elitą skupioną wokół Najwyższego Elekta, zaś Day awansuje na wysoką pozycję w armii. Ale żadne z nich nie może przewidzieć okoliczności, które sprawią, że znów będą musieli działać razem. Właśnie wtedy, gdy pokój wydaje się być tak bliski osiągnięcia, wybuch epidemii powoduje panikę w Koloniach i do granic miast Republiki zbliża się wojna. Nowy rodzaj epidemii jest najbardziej zabójczy z wszystkich dotychczasowych i, jak wkrótce przekonuje się June, jedyny sposób obrony Republiki może kosztować Daya wszystko, co ma.
Historia, która zapiera dech w piersiach i trzyma w niepewności do końca. Bestsellerowa trylogia Marie Lu zmierza ku zaskakującemu rozwiązaniu. [lubimyczytac.pl]

Wszystko kiedyś ma swój koniec. Dziś przychodzę do was z ostatnią częścią serii "Legenda". Muszę przyznać, że spędziłam z nią przyjemne chwile i szkoda, że to już byłoby tyle na temat historii June i Daya choć w sumie do końca nie wiemy jak ich losy się dalej potoczą. W sumie podoba mi się, bo każdy może posłużyć się swoją wyobraźnią. 

"Czy jest sens nadal być człowiekiem, gdy pozbędziesz się uczuć?"

Wydaję mi się, że finałowa część była najlepsza.  Przeżywałam każdą stronę książki, ciekawość zżerała mnie, bo byłam ciekawa co będzie dalej. Bohaterowie wzbudzili we mnie dużo emocji, raz sprawiali, że cieszyłam się razem z nimi a innym byłam smutna, wręcz miejscami się wściekałam, że dzieje się tak, a nie inaczej. Narracja nadal zachowana jest w dwóch perspektywach, więc jakaś ciągłość jest. Również okładki pasują do siebie wzajemnie. Za co również należy się plus.

Myślę, że autorka wykreowała nam całkiem niezły i dobrze dopracowany świat. Ponadto umieściła w nim charakterystycznych bohaterów, szczególnie Daya zapamiętam zdecydowanie na dłużej. To wszystko złożyło się na serie godną polecenia. 

Moja ocena
8/10
Rebeliant / Wybraniec / Patriota
Czytam Young Adult
Czytam ile chcę 

Komentarze

Prześlij komentarz