[96] "Ugly love" - Colleen Hoover

Tytuł: Ugly Love
Autor: Colleen Hoover
Rok wydania:2016
Liczba stron: 344
Serca zaczynają szybciej bić, obietnice zostają złamane, reguły przestają obowiązywać…
Kiedy Tate, początkująca pielęgniarka, wprowadza się do mieszkania swojego brata, nie spodziewa się tak gwałtownych zmian w życiu. Wszystko przez przystojnego pilota Milesa Archera. 
Miles ustala tylko jedną regułę ich związku: nie pytaj o przeszłość i nie oczekuj przyszłości. Gdy ta sytuacja staje się nie do wytrzymania i prowokuje do pytań, ożywają jego dramatyczne wspomnienia.
Tej powieści się nie czyta, tylko przeżywa – całą sobą, sercem i duszą, a po zakończeniu nic już nie jest takie samo.[ z lubimyczytac.pl]

Już od premiery tej książki mam na nią ochotę, dodatkowo zachęcana przez liczne pozytywne komentarze na jej temat, po prostu musiałam ją przeczytać.
O czym jest ta lektura? Przede wszystkim o miłości, cierpieniu, próbą radzenia sobie z przeszłością. 

"Czasami człowiek nie ma aż tyle siły, żeby znieść widma przeszłości."

Tate jest młodą pielęgniarka, która postanawia przeprowadzić się do mieszkania swojego starszego brata. Już pierwszego dnia w nowym miejscu spotyka pijanego w trupa mężczyznę pod drzwiami swojego nowego miejsca. Okazuje się, że to Miles, przyjaciel jej brata. Od tego spotkania już nic nie jest takie  samo jak wcześniej. 

Miłość nie zawsze bywa łatwa, często musimy o nią walczyć, przynosi nam również cierpienie. Nie jednokrotnie wydaje nam się, że tą najważniejszą mamy już za sobą i nigdy już nikogo nie damy rady pokochać równie mocno bądź nawet bardziej.
Autorka pokazuje nam, że nawet kiedy myślimy, że już nie spotka nas szczęście u boku innej osoby to spotykamy kogoś kto sprawia, że znów potrafimy się uśmiechać i chcemy dla tego kogoś oddychać. Wobec takiej historii po prostu nie da się przejść obojętnie. Kiedy już się zacznie ją czytać ciężko jest się oderwać, bo chcemy więcej i więcej i jesteśmy ciekawi co było przeszłością bohaterów, a co będzie przyszłością.
Książka napisana jest z dwóch, a nawet trzech perspektyw, choć ta trzecia to tylko krótki fragment. Perspektywa Tate skupia się przede wszystkim na tym co jest teraz, a Milesa na jego przeszłości. Ten pomysł jak najbardziej mi się podoba, dzięki temu możemy lepiej wczuć się w historie postaci, a także zrozumieć sens i przyczynę ich działania. Kolejnym plusem jest fakt, że nie byłam w stanie sama się domyślić jaka była przeszłość Archera, więc na szczęście obyło się bez przewidywalności. Szczerze mówiąc nawet się nie dziwie, że Miles stał się taki jaki był po takich zdarzeniach. Jednak każdy zasługuję na szczęście.

Miłość nie zawsze jest ładna. Czasami wciąż masz nadzieję, że w końcu będzie inaczej. Lepiej. A potem, zanim się zorientujesz, znowu jesteś w punkcie wyjścia, a serce zgubiłeś gdzieś po drodze.

Nie ma co dużo mówić o tej książce, ją po prostu trzeba przeczytać i przeżyć razem z jej bohaterami ich historie. Mogę śmiało powiedzieć, że to jedna z najlepszych powieści z tego gatunku jakie miałam okazję przeczytać, a czytam ich dość sporą ilość. 
Są uczucia, są łzy, jest walka o przyszłość i pamięć o przeszłości. 
Moja ocena 
10/10
Czytam Young Adult

4 komentarze :

 1. Niestety mnie ta książka nie zachwyciła. Jak na Colleen to była wręcz słaba. :(
  Dwiestronyksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. A mnie również przypadła do gustu

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak najbardziej ją poznam :) Koniecznie zakupię na targach ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Spotkałam się z wieloma opiniami na temat "Ugly love"- zarówno pozytywnymi jak i negatywnymi. Sama powinnam wyrobić sobie opinię na temat tej książki, aczkolwiek na razie nie planuję sięgnąć po tę pozycję.
  Pozdrawiam serdecznie- strefawyobrazni.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators