[103] "Zanim się pojawiłeś" Jojo Moyes

Tytuł: "Zanim się pojawiłeś"
Autor: Jojo Moyes
Rok wydania: 2016
Liczba stron:382
Seria: Zanim się pojawiłeś tom 1

Co robisz, jeśli chcesz uszczęśliwić osobę, którą kochasz, ale wiesz, że to złamie twoje serce?

Jest wiele rzeczy, które wie ekscentryczna dwudziestosześciolatka Lou Clark. Wie, ile kroków dzieli przystanek autobusowy od jej domu. Wie, że lubi pracować w kawiarni Bułka z Masłem i że chyba nie kocha swojego chłopaka Patricka. Lou nie wie jednak, że za chwilę straci pracę i zostanie opiekunką młodego, bogatego bankiera, którego losy całkowicie zmieniły się na skutek tragicznego zdarzenia sprzed dwóch lat. [ z lubimyczytac.pl]W ostatnim czasie o tej książce jest co raz bardziej słychać a to wszystko za sprawą filmu, który już niedługo wkracza na ekrany film. 

"Człowiek ma tylko jedno życie. I właściwie ma obowiązek wykorzystać je najlepiej, jak się da."


Lou jest młodą kobietą, której z dnia na dzień całe życie wywraca się do góry nogami. Kawiarnia, w której do tej pory pracowała zostaje zamknięta, a ona zmuszona jest znaleźć sobie nową pracę. Tak właśnie trafia do domu bogatych ludzi, gdzie ma być towarzyszką dla Willa, młodego mężczyzny z porażeniem czterokończynowym. 

"Zanim się pojawiłeś" to wzruszająca opowieść o miłości, radzeniu sobie w trudnych chwilach. Jeśli jesteście podatni na łzy to podczas czytania przygotujcie sobie chusteczki, bo mogą się przydać. Jednak nie martwcie się to nie jest tylko kolejna smutna  historyjka. Zdecydowanie również jest pełna humoru, więc uśmiech na waszych twarzach nie jednokrotnie zawita. Autorka potrafi wzbudzić w czytelniku wręcz skrajne emocje, od płaczu po śmiech. 
Kolejną ważną lekcją, którą daje nam ta lektura jest dbanie o to żeby każdy swój dzień spędzić jak najlepiej. Pokazuje, że powinno się ryzykować, poznawać nowe rzeczy, bo przecież skąd mamy wiedzieć czy czegoś nie lubimy skoro nigdy tego nie robiliśmy. 

"Nie krytykuj czegoś, zanim nie spróbujesz."

Na ogromny plus zasługują bohaterowie, którzy byli charakterystyczni, zdecydowanie będę o nich pamiętać długi okres. Myślę, że ta książka jest warta uwagi przez każdego. Jojo Moyes zrobiła kawał dobrej roboty pisząc tą historię. A mi pozostaję już tylko czekać na film i ciąg dalszy

Zanim się pojawiłeś / Kiedy odszedłeś
Moja ocena
9/10

1 komentarz :

  1. Dużo słyszałam o tej książce, i to same dobre rzeczy. Na pewno ją kiedyś przeczytam. Jak mój stosik się zmniejszy do rozmiarów realnych.

    Pozdrawiam,
    www.kate-with-books.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators