[58] „Dotrę do Ciebie” - Ann Justine Reveur
Autor: Ann Justine Reveur
Tytuł: „Dotrę do Ciebie”
Liczba stron: 176
Data wydania: 2013
Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Powieść „Dotrę do ciebie” mimo, że jest to książka dla młodzieży, nie jest to pozycja łatwa w odbiorze. Pod przykrywką zwykłej opowieści, której akcja rozgrywa się w małym miasteczku do którego przeprowadza się Annabel kryje się znacznie więcej. Autorka mówi o problemach dotykających swoich bohaterów tak jasno i wprost, jak tylko jest to możliwe, nie przekraczając przy tym granic dobrego smaku. Lekturę polecam nie tylko nastolatkom, ale i starszemu pokoleniu. Zmusza ona bowiem do myślenia i pewnych głębszych refleksji dotyczących kwestii uporczywie nieraz przez nas ignorowanych.
Czy faktycznie Simon był aspołecznym, niewychowanym gburem, który nie potrafi nawiązać z rówieśnikami kontaktów? Czy może po prostu potrzebuje kogoś z kim podzieli się swoją mroczną tajemnicą i może dzięki temu uwolni się od demonów przeszłości, i będzie znowu mógł być szczęśliwy? Czy będzie mu dane być z kobietą, którą pokochał? Czy nareszcie będzie mógł pokazać światu swoją piękną twarz i serce anioła?
[z lubimyczytac.pl]

Annabel po rozwodzie swoich rodziców, wraz z mamą przeprowadza się do małego miasteczka, do babci. Właśnie tam poznaję swojego nowego sąsiada Simona, chłopaka, z przeszłością. Nie jest on lubiany w szkole, gdyż przez to, że jest samotnikiem, chodzi ciągle w kapturze, uważany jest za dziwaka. Jednak dziewczyna pozna jego zupełnie inne obliczę. Czy nadal będzie miała o nim takie przychylne zdanie, kiedy już pozna wszystkie fakty z jego życia.

Powiem szczerze, że mam mieszane uczucia dotyczące tej pozycji. Zacznijmy od plusów. Autorka w tej historii porusza bardzo wiele trudnych problemów, które dotyczą przede wszystkim życia nastolatków, jednak nie tylko. Pokazuje jak młodzi ludzie mogą być wrogo do siebie nastawieni i tylko dlatego, że ktoś jest inny. Takie zachowanie niestety jest na porządku dziennym. Z drugiej strony książka ta jest krótka, a porusza bardzo wiele kwestii, moim zdaniem aż za dużo w porównaniu z objętościom. Tak trochę zostało to opowiedziane „po łebkach”. Wszystko dzieję się bardzo szybko, czasem aż się gubiłam. Styl autorki jest podobny do tych, w którym pisane są opowiadania na blogach. Jednak ma w sobie to coś. Nie jest to tak jak zazwyczaj słodka historia o miłości nastolatków. Jest w niej ból, cierpienie, próba poradzenia sobie ze swoimi problemami.

Myślę, że mimo wszystko warto przeczytać tą książkę. Mimo to, że akcja dzieje się szybko, czasem za mało rozbudowana. Jednak ma swoje wartości, a to jest ważne, żeby historia była o czymś ważnym.

Moja ocena 6/10
Przeczytane w ramach wyzwań

5 komentarzy :

 1. Ja bym z chęcią przeczytała tę książkę. Czegoś takiego właśnie mi teraz potrzeba.

  OdpowiedzUsuń
 2. W sumie, może po nią sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli mimo wszystko ma w sobie to "coś", to ja chętnie ją przeczytam :)
  Ciekawa jestem, jak spodobała Ci się "Bezdomna", bo ja jestem świeżo po jej lekturze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ależ mnie zaintrygowałaś! Zapisuję tytuł na przyszłość i będę szukać tej książki, bo pomimo błędów coś czuję, że to lektura dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba jednak nie dla mnie ta książka.

  OdpowiedzUsuń

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators