[39] „Zakład o miłość” - Agnieszka Lingas-ŁoniewskaAutor: Agnieszka Lingas-Łoniewska
Tytuł: „Zakład o miłość”
Liczba stron: 246
Data wydania: 2011
Wydawnictwo: Novae Res

Pełna wzruszeń historia o miłości, zagubieniu i poszukiwaniu siebie.
Sylwia Kujawczak, studentka ostatniego roku historii sztuki, za dwa tygodnie wychodzi za mąż. Wychowana w tradycyjnej, arystokratycznej rodzinie dziewczyna nie wie jednak do końca, jaka ma być jej życiowa droga. Gdy przyjaciółki wyciągają ją z domu na wieczór panieński, nie wie również, że ta noc zmieni jej przyszłość.
Aleks Cichocki „Cichy” to mężczyzna, który nie wierzy w miłość. Wychowywany przez ojca, nigdy nie wybaczył matce, że ich zostawiła. Ale czy Aleks zna prawdę o swoim dzieciństwie? I czy naprawdę jego serce nie potrafi kochać?
Sylwia i Aleks poznają się na imprezie. Szorstki w obyciu, pewny siebie, nauczony brania i korzystania z uroków życia mężczyzna intryguje ją. Dziewczyna boi się swoich odczuć, zaczyna zastanawiać się nad swoim dotychczasowym życiem, ułożonym wedle reguł, które narzuca jej rodzina, tradycja i narzeczony. Orientuje się, że nowo poznany mężczyzna zaczyna coraz więcej dla niej znaczyć.
Nie wie jednak, że padł pewien zakład…
[z lubimyczytac.pl]

„Nie można się uleczyć z takiej miłości. Trzeba ją przyjąć, pielęgnować i nie szukać antidotum. Takie uczucie jest na całe życie.”
Ona, Sylwia Kujawczak, wychowana w arystokratycznej rodzinie, gdzie bardzo ważną rolę odgrywają tradycję. Od zawsze jest bardzo posłuszna rodzicom, szczególnie ojcu. Za dwa tygodnie ma wyjść za mąż za Marcela, chłopaka z dobrej rodziny. Jednak podczas wieczoru panieńskiego, kiedy to wybrała się wraz z koleżankami do klubu, poznaję Aleksa Cichockiego. Od tej pory zaczyna wątpić w swoje dotychczasowe decyzję. On, mężczyzna dla którego dziewczyny były jedynie zabawkami, kiedy zaczynały mu się nudzić, po prostu porzucał. Nie wie co to znaczy kochać.  Dręczą go demony przeszłości, z którymi nie może się uporać. Kiedy zobaczył Sylwie, myślał, że będzie jedną z kolejnych, jednak los bywa przewrotny. Przecież miał być to tylko zakład, taki tylko dla zabawy.

To było pierwsze moje spotkanie z tą autorką, ale mam nadzieję, że nie ostatnie. Lubię czytać takie obyczajówki z wątkiem miłosnym w głównym planie. Mogę się przy nich odprężyć, tak było właśnie i z tą lekturą. Napisana prostym językiem, dzięki czemu czyta się naprawdę przyjemnie. Historia przedstawiona jest z dwóch perspektyw: Sylwii i Aleksa, na przemian, pisane w pierwszej osobie. Co bardzo mi się podoba i działa to na plus. Bohaterowie ciekawi, wyraziści, borykający się z różnymi problemami. W trakcie historii obydwoje zmieniają swoje podejście do życia, dowiadują się co jest dla nich naprawdę ważne.
Książka ciekawa, mimo wszystko lekko napisana, pokazująca, że nigdy nie jest za późno na wyjaśnienie pewnych kwestii, a to co mieliśmy za oczywiste może okazać się kłamstwem

Moja ocena 7/10

„Nigdy nie wiemy, co się czai za rogiem, za zakrętem. To chyba sprawia, że życie jest takie wspaniałe i ekscytujące.”
Przeczytana w ramach wyzwań:

8 komentarzy :

 1. Miłość tu, miłość tam... :D
  Zapowiada się całkiem przyjemnie, ale nie wiem czy po nią sięgnę ;) Na razie dam sobie spokój :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje mi się, ze nie odróżnia się zbytnio od innych obyczajówek. Jak będzie w bibliotece to przeczytam, aczkolwiek nie mam zamiaru jej kupować. :)

  po-uszy-w-ksiazkach.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię obyczajówki, ostatnio szczególnie chętnie po nie sięgam, więc i o tej pozycji postaram się pamiętać.

  OdpowiedzUsuń
 4. nie wiem czy się skusze - jakoś nie bardzo mnie pociąga treść :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chociaż nie lubię polskich autorów, to bardzo chętnie przeczytałabym tę książkę : )

  Pozdrawiam, Anath

  OdpowiedzUsuń
 6. Nominowałam Cię do Liebster Blog Award, mam nadzieję że się przyłączysz :) Zapraszam!
  http://babskieczytadla.blogspot.com/2014/02/51-liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
 7. O miłości to ja zawsze chętnie czytam :) Jestem natomiast ciekawa, jakie będą wrażenia po "Papierowych miastach" :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tej autorki póki co jedną książkę czytałam ,,W szpilkach od Manolo", która mi się nawet podobała :)

  OdpowiedzUsuń

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators