[18] „Sekret Julii” - Tahereh MafiAutor: Tahereh Mafi
Tytuł: „Sekret Julii”
Seria: Dotyk Julii
Liczba stron: 437
Data wydania: 2013
Wydawnictwo: Otwarte

Julia z Adamem uciekają z kwatery Komitetu Odnowy i trafiają do Punktu Omega, przystani dla dzieci o szczególnych zdolnościach. Wreszcie są bezpieczni. Sielanka zakochanych trwa jednak krótko. Julia poznaje sekret, który może przekreślić ich wspólne marzenia o szczęściu…
[z lubimyczytac.pl]

„- Chcę być tym przyjacielem, w którym się beznadziejnie zakochasz. Tym, którego weźmiesz w ramiona i do swojego łóżka, i do osobistego świata w swojej głowie. Takim przyjacielem chcę być - mówi. - Takim, który zapamięta rzeczy, które mówisz, i kształt twoich ust, kiedy je mówisz. Chcę znać każdą krzywiznę, każdy pieg, każde drżenie twojego ciała, Julio [...] Chcę wiedzieć, gdzie cię dotykać - mówi - Chcę wiedzieć, jak cię dotykać. Chcę wiedzieć, jak cię przekonać, żebyś stworzyła uśmiech tylko dla mnie. [...] -Chcę być twoim przyjacielem - mówi - Chcę być twoim najlepszym przyjacielem.”

Julia wraz z Adamem trafiają do Punktu Omega, gdzie osoby o specjalnych zdolnościach mają mieć swój azyl. Dziewczyna nadal swoim dotykiem potrafi zabić i nadal nad tym nie panuje. Na światło dzienne wychodzą nowe fakty, przez które związek głównych bohaterów jest jeszcze trudniejszy. Czy uda im się przezwyciężyć kolejne przeszkody? Oczywiście Warner również nie daję o sobie zapomnieć. Dowiadujemy się o nim w tej części bardzo wielu istotnych informacji.

Jakiś czas temu przeczytałam „Dotyk Julii”, czyli pierwszą cześć tej serii. Byłam pod ogromnym jej wrażeniem, więc kiedy w moje ręce trafiła kontynuacja od razu zaczęłam ją czytać. Muszę przyznać, że się nie zawiodłam. Ponad czterysta stron przeleciało mi w mgnieniu oka. Czytało mi się lekko, przyjemnie, zupełnie zatraciłam się w tym fantastycznym świecie. „Sekret Julii” potrafi zaskoczyć czytelnika, bo otóż nie tylko główna bohaterka coś ukrywa.

W pierwszej części bardzo polubiłam Adama, teraz trochę to się zmieniło, bo jego miejsce zajął Werner, który w sumie nadal jest do mnie jeszcze zagadką. Teraz poznajemy jego prawdziwe obliczę. Widzimy, że jeśli mu na kimś zależy to potrafi okazać swoje serce. Po za tym to niegrzeczny chłopiec, a właśnie takich bohaterów ja lubię. Bardzo jestem ciekawa jego dalszych losów.
Co jeszcze trzeba dodać? To naprawdę dobrze opisane uczucia bohaterów. Książce również można znaleźć piękne cytaty. Również okładka należy do tych które przykuwają nasz wzrok na dłuższą chwilę.

Tak więc zdecydowanie polecam przeczytać tą książkę. Dzięki niej można oderwać się od naszego świata i wkroczyć do fantastycznego, gdzie ludzie mają specjalne zdolności. A dzięki jednemu z bohaterów o imieniu Kenji na waszych twarzach pojawi się uśmiech.


Ocena9/10
„Wiedziałam, że słowa mogą ranić, ale nie wiedziałam, że mogą zabić.”

Przeczytana w ramach wyzwania Czytamy Fantastykę. 

http://magicznyswiatksiazki.pl/czytam-fantastyke/
 


5 komentarzy :

 1. Uwielbiam tą serię ! I zgadzam się co do Kenjiego :D
  Team Warner < 3 :DD

  OdpowiedzUsuń
 2. Póki co, dobrze mi w naszym świecie i do tego typu historii mnie jakoś nie ciągnie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zakochałam się w Dotyku Julii i właśnie zaczęłam czytać Sekret. Jest naprawdę fajny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. przeczytałam dotyk, sekret i dar. czekam na okazję aby przeczytać ostatnią część. To są fenomenalne książki!. Jestem molem, uwielbiam czytać i jeszcze nikt kogo czytałam książki nie pisał tak pięknie. To moja ulubiona pisarka. Polecam.

  OdpowiedzUsuń

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators