[11]„Spróbujmy jeszcze raz”- Abbi GlinesKochasz mężczyznę. Jednak wszystkie znaki na niebie pokazują, że nie możecie być razem. Co robisz?
Tajemnica, którą skrywał od lat nie miała ujrzeć światła dziennego. Gdy mu zaufała, okazało się, że całe jej życie było kłamstwem.
Miłość Blaire do Rusha jest nadal silna. I odwzajemniona. Jednak sekrety z przeszłości nie pozwalają jej zapomnieć, jak bardzo ją zranił.
Dziewczyna wraca w rodzinne strony, by zacząć od nowa. Pewna wiadomość przewraca jej życie do góry nogami.
Co zrobić, gdy osoba, której nie możesz ufać, jest tą, której zaufania potrzebujesz najbardziej?
Kłamiesz, unikasz prawdy i modlisz się, by twoje sekrety nigdy nie wyszły na jaw.
Lecz nie przestajesz kochać
[Lubimyczytac.pl]

„Wybaczenie to jedno, zapomnienie to coś zupełnie innego.”

„Spróbujmy jeszcze raz” jest kontynuacją historii „O krok za daleko”. Blaire wraca do swojego rodzinnego miasteczka, aby tam poukładać sobie wszystko po burzliwym rozstaniu z Rushem. Choć nadal go kocha nie potrafi zapomnieć jak bardzo ją zranił kłamstwami. Jednak życie nadal nie jest dla niej łaskawe. Los zgotował jej kolejną niespodziankę. Dziewczyna postanawia wrócić do Rosemary, miejsca gdzie wszystko przypomina jej Rusha. Zamieszkuje u swojej przyjaciółki, wraca do poprzedniej pracy. Nie może obejść się również od spotkania chłopaka, w którym oprócz miłości łączy ją coś więcej. Rush postanawia zawalczyć o swoją ukochaną i pokazać jej, że jest dla niego ważniejsza od rodziny.

W mgnieniu oka przebrnęłam przez tą pozycję. Nawet może aż za szybko, ale przecież z drugiej strony lektura ta liczy sobie ponad trzysta stron.  Książka pisana jest na zmianę, raz z perspektywy Blaire, raz z Rusha, w pierwszo osobowej formie. Jak dla mnie jest to zdecydowanie plus. Fabuła skupia się przede wszystkim na wątku miłosnym głównych bohaterów, o tym jak obydwoje starają się wszystko naprawić żeby znów być razem. Nie zabrakło scen intymnych, które napisane były w sposób subtelny. Książkę Abbi Glines czyta się przyjemnie, lekko. Ciężko jest się od niej odciągnąć, dlatego też przeczytałam ją w jeden wieczór. Dialogi pomiędzy bohaterami są naturalne, niewymuszone. Wszystko napisane jest tak, że w głowie bez problemu możemy sobie wyobrazić daną scenę z książki.

Czy coś przeszkadzało mi w tej książce? Trochę zachowanie Rusha, który mimo, że chciał dobrze, ale wciąż popełniał te same błędy. Jednak w sumie można byłoby mu to wybaczyć, w końcu miał poważny dylemat, ukochana, czy siostra. Na szczęście potrafił przyznać się do błędu.

Zdecydowanie polecam tą książkę, bo naprawdę warto. Z pewnością pobudzi wasze emocję.
Jednak za nim sięgniecie po tą cześć lepiej najpierw przeczytać „O krok za daleko”.

„Miłość,którą mnie obdarzał - to było za mało.”
Moja ocena 9/10

3 komentarze :

  1. Może się skuszę :) Zapowiada się ciekawie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na pewno przeczytam, bo nie dość, że to kolejna pozytywna recenzja, to jeszcze I tom jest na mojej liście must have, a jak serię zaczynam, to zazwyczaj i kończę :)

    OdpowiedzUsuń

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators