"Malowany człowiek" - Peter V.BrettZaszczuta i zdziesiątkowana ludzkość przeklina noc. Z każdym zmierzchem, w oparach mgły, nadchodzą opętane żądzą mordu bestie. Przerażeni ludzie chronią się za magicznymi runami. Usiłują wymodlić dla siebie i najbliższych kolejny dzień życia. Rzeź ustaje bladym świtem, gdy światło zapędza demony z powrotem w Otchłań.

Rosną odległości między pustoszejącymi osadami. Wydaje się, że nikt ani nic nie zdoła powstrzymać otchłańców, kładąc tym samym kres zagładzie. W tym dogorywającym świecie dorasta troje młodych ludzi. Bohaterski Arlen, przekonany, że większym od nocnego zła przekleństwem jest strach przepełniający ludzkie serca. Leesha - jej życie zrujnowało jedno proste kłamstwo - nowicjuszka u starej zielarki, bardziej chyba przerażającej od krwiożerczych potworów. I Rojer, którego los na zawsze odmienił wędrowny minstrel, wygrywając mu na skrzypkach skoczną melodię.

Tych troje ma coś wspólnego - są uparci i przeczuwają, że prawda o świecie nie kończy się na tym, co im powiedziano. Czy odważą się jej poszukać, opuszczając chroniony runami azyl?[lubimyczytac.pl]


"Malowany człowiek" to pierwsza część Cyklu Demonicznego. Nie miałam kompletnie w planach tej serii, ale została mi ona polecona i słuchałam o niej samych zalet. Postanowiłam sama ją sprawdzić. Cykl dzieli się na 5 tomów, gdzie każdy z nich na dwie części. Postanowiłam, że od razu będzie opowiadać o całych tomach.

Historia ta opowiedziana jest z trzech perspektyw: Arlena, Leeshy i Rojera. Mi najmniej do gustu przypadł ten ostatni, ale i akurat jego było z tej trójki najmniej. Każdy z nich jest na swój sposób inny, mają inne marzenia, plany. Jednak łączy ich chęć walki z demonami. Poznajemy ich jako dzieci i nastolatków, jesteśmy świadkiem wkraczania ich w świat dorosłych i problemów jakim przyszło im stawić czoła.

Cała ta historia opiera się własnie na walce z demonami. Każdej nocy tuż po zmierzchu wyłaniają się demony ziemi, ognia, wody i powietrza. Ludzi chronią przede wszystkich runy, które rysują wokół swoich domostw. Jak nietrudno się domyślić, bardzo mało osób decyduje się na dalsze podróże, ponieważ wtedy trzeba spędzić noc po za w miarę bezpiecznym miejscem.

To nie jest książka dla dzieci. Sięgając po tę historię musicie być gotowi na opisy walk z demonami, często dość drastyczne jak i również sceny erotyczne. Nie obawiajcie się, romansidła w tej serii niewiele. 

Początkowo myślałam, że to nie dla mnie, bo w sumie już dawno nie sięgałam po tego typu literaturę, przyznam się, że myliłam się. Historia dość szybko mnie wciągnęła, a po pierwszej książce sięgnęłam po kolejną. Autor świetnie wykreował świat, miasta, w których osadził bohaterów. Wszystko wskazuje  na to, że to nie będzie ostatnia część jaką przeczytałam. 
Moja ocena 
8/10

Komentarze