[419] "Ostatni Namsara" - Kristen CiccarelliAutor: Kristen Ciccarelli
Tytuł: "Ostatni Namsara"
Liczba stron:416
Rok wydania 2018
Wydawnictow IUVI

Na początku był Namsara – zrodzony z nieba i ducha – który wszędzie, gdzie się pojawił, przynosił miłość i śmiech. Lecz gdzie jest światło, tam musi być ciemność. Dlatego była też Iskari – zrodzona z krwi i blasku księżyca. Niszczycielka. Przynosząca śmierć.

Oto legendy, na których wychowała się Asha, córka króla Firgaardu. Opowiadano je szeptem, a ona słuchała z zapartym tchem, zafascynowana zakazanymi bohaterami z przeszłości. Jednak dopiero kiedy sama stała się najbardziej zaciekłym, budzącym postrach pogromcą smoków, przyjęła rolę następnej iskari – samotny los, który sprawił, że Asha czuła się jak broń w cudzych rękach, a nie dziewczyna.

Asha walczy ze smokami i przynosi ich głowy królowi, lecz żadne z tych trofeów nie jest w stanie jej uwolnić od więzów obowiązku: ślubu z okrutnym komendantem, człowiekiem, który zna prawdę o jej naturze. Gdy Asha dostaje szansę uwolnienia się w zamian za zabicie najpotężniejszego smoka w Firgaardzie, odkrywa, że stare opowieści mają w sobie więcej prawdy, niż mogła się spodziewać. Z pomocą przyjaciela – niewolnika służącego jej narzeczonemu – Asha musi zrzucić z siebie pancerz iskari i otworzyć serce na miłość, światło i prawdę, którą przed nią zawsze ukrywano.[lubimyczytac.pl] 

„Ostatni Namsara” to książka z gatunku fantasy, a w ostatnim czasie wstyd się przyznać, ale co raz rzadziej sięgam po właśnie taką tematykę.

Asha jest córką króla Firgaardu, ale niech was to nie zmyli, bo to nie jest historia o typowych księżniczkach, które tylko marzą o swoim księciu. Dziewczyna walczy ze smokami i idzie jej to naprawdę dobrze. Asha nie należy do szczęśliwych panien, albowiem została obiecana Jarkowi. Zabicie Kozu, pierwszego smoka i źródła jej problemów mogłoby naprawić jej los i uchronić ją od niechcianego zamążpójścia.

W tle głównej akcji autorka opowiada nam legendy, między innymi te o Namsarze[nie mam pojęcia jak to się odmienia] i Iskari. Zdecydowanie jestem sympatykiem tego typu zabiegów. Czytelnik może bardziej wprowadzić się w akcję książki i zrozumieć bohaterów i ich zachowanie jak również powód dla którego tak naprawdę znaleźli się w miejscu w jakim obecnie są.

„Ostatni Namsara” to naprawdę jedna z ciekawszych młodzieżowych książkę jakie w ostatnim czasie miałam okazje poznać. Nie mam nawet do czego się przyczepić jeśli chodzi o fabułę. Główna bohaterka przyciąga naszą uwagę już od pierwszych stron. Od razu widać, że to osoba silna, walcząca i nie tak łatwo się poddaje. Zdecydowanie właśnie takie lubię, Na plus oczywiście zasługują smoki, które w ostatnim czasie są niestety mniej popularne w literaturze, a szkoda. Podczas czytania nie ma czasu na nudę, ponieważ ciągle pojawiają się nowe fakty, nie ma w tej książce czegokolwiek co można uznać byłoby za zbędne.

Książka rozpoczyna prawdopodobnie naprawdę wartą uwagi serie. Ja już się nie mogę doczekać kiedy do moich rąk trafi jej kontynuacja, bo zakończenie pierwszego tomu mnie zaskoczyło.

Jeśli szukacie książki, która ma w sobie silną bohaterkę, nietuzinkową fabułę i przede wszystkim smoki to trafiliście w dziesiątkę.

Moja ocena

9/10

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators