[412] "Pucked" - Helena HuntingAutor: Helena Hunting
Tytuł: "Pucked"
Liczba stron:456
Rok wydania 2018
Wydawnictwo Szósty Zmysł

Mając za brata przyrodniego słynnego gracza NFL, Violet Hall jest bardzo dobrze zaznajomiona z reputacją playboya, którą posiada wiele gwiazd hokeja. Jest na tyle mądra, aby omijać tych gorących, dobrze zbudowanych, posiadających nierównaną wytrzymałość chłopaków. Tak jest do dnia, kiedy spotyka legendarnego kapitana drużyny- Alex’a Waters’a.

Violet nie jest zainteresowana jego przystojną, poobijaną twarzą, ani jego wspaniałym, twardym sześciopakiem na brzuchu. Ale kiedy Alex przypadkowo zmienia poprzednią opinię Violet dotyczącą niezbyt wysokiego intelektu zawodników hokejowych, staje się czymś więcej niż tylko gorącym ciałem z pasującą do niego twarzą.

Biorąc pod uwagę , że to może być kompletną pomyłką, Violet dowiaduje się jak dobrze Alex radzi sobie ze swoim kijem hokejowym, który ma w spodniach. Ale to co zaczyna się jednonocną przygodą, szybko przekształca się w coś więcej. Po nocy pełnej orgazmów, Alex zaczyna wydzwaniać, pisać, mailować i wysyłać ekstrawaganckie, i dziwaczne prezenty, co sprawia, że trudno go ignorować, a jeszcze trudniej nie lubić.

Problem w tym, że media przedstawiają Alex’a jako playboya, a Violet nie chce być częścią tej gry.[lubimyczytac.pl]

Wydawnictwo Szósty Zmysł zdążyło już mnie przyzwyczaić, że wydaje książki niemal idealnie wpasowujące się w moje literackie gusta. Tym razem przedstawia nam początek nowej serii o graczach hokeja. Jeden z nielicznych sportów, w których nie potrafię wymienić ani jednego gracza, choć zasady nieco znam, ale to mało istotne dla czytania. Szkoda trochę, że jest tak mało nawiązań do sportu w niej. 

Violet ma przyrodniego brata grającego zawodowo w hokeja, ma ojczyma zajmującego się łowieniem talentów w tej właśnie dyscyplinie, a jednak ona sama wie nie wiele na temat hokeja. Pod namową matki jedzie z rodziną na mecz, gdzie poznaje Alexa. Już od pierwszego spotkania zaczyna iskrzyć, a sprawy pomiędzy tą dwójką nabierają szybkiego tempa. Na wolny rozwój akcji nie macie co liczyć po tej historii.  

"Pucked" to przede wszystkim romans z nutą erotyku. Mamy do czynienia z dość sporą liczbą zbliżeń pomiędzy głównymi bohaterami, jednak na szczęście nie osacza to czytelnika. Mam nieco mieszane uczucia co do lektury. Z jednej strony czytało mi się lekko, przyjemnie i zdecydowanie bardzo szybko. Z drugiej strony nie przypadła mi do gustu Violet. Ciężko mam ją nawet określić jaka jest i co mi konkretnie w niej nie pasuję. Na pewno nie bawił mnie jej niewyparzony język. Wydaję mi się, że jej riposty, teksty miały rozśmieszać czytelnika, mnie natomiast nie bawiły praktycznie wcale. 

Małym minusem książki, który często tyczy się tego gatunku jest mianowicie przewidywalność. Czasem mam wrażenie, że ciągle coś jest odgrzewane, bez nowych, dużych pomysłów. 

Polecić ją mogę na jeden z tych ciepłych dni. Okres letni sprzyja sięganiu właśnie po niewymagające pozycje. Mimo paru wad z chęcią sięgnę po kolejną odsłonę serii o graczach hokeja.
Moja ocena
7/10


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators