[397] "Jeśli tylko..." - Karolina KlimkiewiczAutor: Karolina Klimkiewicz
Tytuł: "Jeśli tylko..."
Liczba stron:274
Rok wydania 2017
Wydawnictwo Novae Res


Leo jest normalnym facetem – ma dobre stanowisko i perspektywy zawodowe, zewsząd otaczają go przyjaciele, a piękne kobiety ustawiają się do niego w kolejkach. Mimo wszystko Leo najlepiej czuje się w towarzystwie tajemniczej dziewczyny z plaży, która wydaje się go kochać. Nie wiedzieć jednak czemu, odrzuca kolejne zaproszenia na randki i imprezy, spotykając się z chłopakiem tylko nad brzegiem morza.
Z biegiem lat Leo odkrywa, że z dziewczyną z plaży łączy go więź silniejsza niż z kimkolwiek innym i kiedy czarnowłosa piękność na jakiś czas znika z jego życia, ono przestaje mieć jakikolwiek sens. Leo czuje, że dziewczyna skrywa wielki sekret, który w jakiś sposób dotyczy także i jego…[lubimyczytac.pl]Na tą książkę miałam ochotę niemal od razu jak pojawiły się o niej słuchy. Jednak poznać losy bohaterów dane było mi dopiero teraz.

Leo jako jeszcze dziecko poznaje Leile. Ich znajomość utrzymuje się przez wiele lat. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że chłopak widuje ją jedynie na plaży, o każdej porze dnia czy nawet nocy. Leila również nie chce poznać jego znajomych, rodzinę, pójść z nim na randkę. Choć zauroczony dziewczyną z dzieciństwa Leo stara się prowadzić normalne życie, spotykać się ze znajomymi. Na jednym z takich wyjść poznaje Nadie, na której widok od razu przyśpieszyło mu serce. Od tego czasu jego relacja z Leilą staje pod znakiem zapytania, bo dziewczyna odchodzi.

Z pierwszego punku widzenia wydaje się, że „Jeśli tylko…” to po prostu kolejny romans jakich przecież wiele. Nic bardziej mylnego. Autorka zdecydowanie zaskoczyła mnie pomysłem na rozwój wydarzeń, bohaterów i relacje między nimi. Ciężko mi jednoznacznie określić gatunek lektury. Z jednej strony jest to książka obyczajowa opowiadająca o perypetiach Leo, o jego związkach, pragnieniach. Z drugiej strony mamy mały zalążek świata fantastycznego, bo chyba tak może nazwać Leile. Więcej szczegółów wam w tej kwestii nie zdradzę, żeby nie psuć wam przyjemności z czytania.

Polecam tą książkę każdemu, bo to coś nowego, czego wcześniej nie spotkaliście. Przedstawia wiele aspektów życiowych, które dają do myślenia. Pokazuję jak silna więź może być pomiędzy rodzeństwem, jak dwójka ludzi może być od siebie zależna.

Moja ocena

8/10

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators