[372] "Głęboka próżnia" - Alexandra DuncanAutor: Alexandra Duncan
Tytuł: "Głęboka próżnia"
Liczba stron: 500
Rok wydania 2017
Wydawnictwo YA!


Druga część książki „Ocalona”

Miyole, dziewczyna, która opiekowała się Ava, bohaterki książki Ocalona sama realizuje teraz swoje marzenie o byciu asystentką na statku badawczym. Jeśli dobrze wszystko rozegra, to w niedalekiej przyszłości będzie mogła prowadzić własne badania i eksperymenty.

Jednak los postawi na drodze Miyole Cassię – dziewczynę uratowaną z małego statku zaatakowanego przez piracką jednostkę. Razem z dopiero co poznaną dziewczyną uda się w pełną niebezpieczeństw podróż w poszukiwaniu porwanego brata Cassi. W wyprawie życia będzie im towarzyszył – początkowo niechętnie – młody pilot Rubio. Podczas podróży Miyole nie tylko podda się urokowi Cassii ale także zrozumie, że statek badawczy, na którym tak chciała pracować skrywa wiele mrocznych tajemnic… [lubimyczytac.pl]
Akcja książki dzieje się kilka lat po zdarzeniach, które miały miejsce w „Ocalonej” . Główną bohaterką tej części jest Miyola, która marzy o prowadzeniu własnych eksperymentów, a obecnie pracuje jako asystentka na statku badawczym. Miyole po poznaniu Cassie postanawia porzucić marzenia i wyruszyć na poszukiwanie zaginionego brata.

Miyol mieliśmy już okazje poznawać w poprzedniej części tylko, że teraz jest już dorosłą osobą. Z zaciekawieniem czekałam na drugi tom serii, ponieważ w sumie nie miałam pojęcia czego mogę się spodziewać. Tym razem autorka dostarcza nam jeszcze więcej wrażeń, albowiem ciągle coś się dzieję. Na brak akcji chyba w tym wypadku nie będzie narzekał, a co więcej miejscami było ciężko za tym wszystkim nadążyć. Możemy znaleźć piratów, pościgi, wojny kosmiczne. Bardzo szybko wciągnęłam się w lekturę do tego stopnia, że całość przeczytałam na jednym wdechu, w jeden wieczór.

„Głęboka próżnia” przynosi nam również informacje o losach bohaterów, których mieliśmy okazję poznać już wcześniej. Więc moje obawy, że autorka całkowicie odetnie się od nich tym razem okazały się nieuzasadnione.

Uważam, że to naprawdę dobra kontynuacja serii, która trzyma poziom, a nawet jest lepiej dopracowana od swojej poprzedniczki. Aleksandra Duncan stworzyła interesującą i oryginalną wizję przyszłości. Z pewnością będę teraz sięgać częściej po tematykę kosmosu, bo coś czuję, że moje zauroczenie tym motywem nie jest tylko chwilowe.

Ci którzy czytali pierwszą część po prostu muszą przeczytać jej kontynuacje.
Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwo YA!
Moja ocena
8/10

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators