[305] "Klątwa Tytana" - Rick RiordanTytuł: "Klątwa tytana"
Autor: Rick Riordan
Seria: Percy Jackson i bogowie olimpijscy
Rok wydania: 2010
Liczba stron: 312
Wydawnictwo Świat Książki 


Kiedy Percy Jackson dostaje od swojego najlepszego kumpla Grovera pilną wiadomość z prośbą o pomoc, natychmiast przygotowuje się do walki. Przyjaciele ruszają na ratunek i odkrywają, że Grover spotkał kogoś wyjątkowego: dwoje potężnych dzieci półkrwi o nieznanym pochodzeniu. Ale to nie wszystko, co ich czeka. Król tytanów, Kronos, uknuł najbardziej podstępny ze swoich planów, a młodzi herosi mają być jego ofiarami. Nie tylko oni są w niebezpieczeństwie. Przebudził się starożytny potwór - zdolny zniszczyć Olimp, a Artemida, jedyna bogini, która potrafi go wytropić, zaginęła. Percy i przyjaciele wraz z Łowczyniami Artemidy mają tylko tydzień, żeby odnaleźć porwaną boginię i rozwiązać tajemnicę potwora, na którego polowała. A po drodze będą się musieli zmierzyć z najniebezpieczniejszy wyzwaniem: mrożącą krew w żyłach klątwą tytana.[lubimyczytac.pl] Kto z nas nie zna podstaw mitologii., czyli historii o bogach greckich, herosach i tytanach. Percy Jackson jest synem Posejdona, władcy mórz. To właśnie o jego przygodach jest ta seria.
Wcześniejsze dwie części czytałam już jakiś czas temu, ale dość dobrze pamiętałam przygody, z którymi przyszło się wtedy zmierzyć. Plus dla autora, że potrafi tak pisać i kreować historię, która potrafi zapaść nam w pamięć, szczególnie jak czyta się tyle co ja obecnie. Tym razem bohaterowie muszą odnaleźć Artemidę, boginie łowów i Annabeth, córkę Ateny. W tej części pojawiają się również dwie nowe postacie, które z pewnością odegrają ważną rolę nie tylko w tym tomie, ale również w kolejnych.

Całość napisana jest z perspektywy głównego bohatera, czyli Jacksona. Dzięki temu możemy lepiej poznać charakter bohatera, a akurat jego polubiłam, szczególnie jego nieprzemyślane decyzje. Możecie chyba się domyślić czemu akurat to. Już od pierwszych stron autor nie daje nam chwili wytchnienia, od razu bohaterowie muszą zmierzyć się z kolejnymi złymi siłami. Lubię tę serie, właśnie dlatego, że nie ma kiedy się ponudzić, po gdybać, bo ciągle coś się dzieję. Autor wykreował świat wprost z mitologii greckiej. Wszystko dopracował w najmniejszym szczególe. Potrafi zaskoczyć czytelnika, dzięki czemu nie możemy się spodziewać co zastaniemy na kolejnej drodze. Kolejnym plusem jest fakt, że nie kojarzy mi się żadna podobna historia do tej. Jeśli coś znacie to napiszcie w komentarzu, z chęcią sprawdzę.Uważam tę pozycję, za świetną, aby oderwać się od tych wszystkich historii miłosnych, które poznawałam w ostatnim czasie.

Oczywiście nie mogę pominąć zakończenia, a mianowicie książka została zakończona w taki sposób, aby zaostrzyć apetyt czytelnika na kolejną przygodę syna Posejdona. Takie rozwiązanie spraw to ja lubię.

Seria ta jest naprawdę warta poznania nie tylko przez młodzież, bo również nieco dojrzalsi mogą tu znaleźć coś dla siebie. Świetnie napisana, ciekawi i wyraziści bohaterowie, fantastyczny mityczny świat pomieszany z rzeczywistością, czego chcieć więcej.

Trochę mnie dziwi, że nie została zekranizowana ta część, bo z chęcią obejrzałabym sobie po przeczytaniu książki.

Moja ocena

8/10

Komentarze