[301] "Blisko ciebie" - Kasie West


Autor: Kasie West
Tytuł: "Blisko ciebie"
Liczba stron: 390
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo Feerie Young 


Autumn spotyka nieprzyjemna sytuacja: przez przypadek zostaje zamknięta w szkole na cały weekend. Gdy wydaje jej się, że gorzej już być nie może, okazuje się, że ma towarzysza. Dax to gość, o którym niewiele wiadomo, poza tym że nie cieszy się dobrą opinią: ciągnie się za nim wspomnienie bójki i poprawczaka. Autumn cały czas ma nadzieję, że Jeff, jej prawie-chłopak, odgadnie, co się jej przydarzyło, i zaraz po nią wróci. Ale Jeff nie przychodzi. Nikt jej nie szuka.

Wygląda więc na to, że Autumn spędzi następne dni, jedząc przekąski z automatu i gadając z gościem, który ewidentnie nie ma na to ochoty. Na początku rozmowa się nie klei, ale gdy Autumn i Dax stopniowo otwierają się przed sobą, dziewczyna widzi, że coś między nimi iskrzy... i zaskakuje. Ale czy poza szkolną biblioteką ich uczucia mają szansę na przetrwania? Czy każde pójdzie swoją starą drogą, czy może… wyruszą wspólną ścieżką? 
[lubimyczytac.pl] 


To nie jest moja pierwsza książka autorki. Jak pewnie wiecie uważam, że każda następna była łudząco podobna do poprzedniej. Jak było z tą? Sama nie wiem. W sumie klimat podobny, ale jednak była w niej ta iskierka, która sprawiła, że „Blisko ciebie” wysunęło się u mnie na prowadzenie.

Autumn jest nastolatką, lubianą w szkole, a teraz prawdopodobnie będzie miała chłopaka o imieniu Jeff. Razem z przyjaciółmi ma zamiar wyjechać na weekend, jednak dziwnym trafem nikt nie orientuje się, że jej z nimi nie ma, nawet jej przyszły chłopak. Autumn zostaje zamknięta w bibliotece, lecz nie jest sama, bo towarzyszy jej Dax, uważany przez wielu za margines.

Nie spodziewajcie cię po tej lekturze nagłych zwrotów akcji, szybszego bicia serca, czy też mrożących krew w żyłach scen, bo to nie ten typ. „Blisko ciebie” jest lekką, przyjemną książką, idealną na wakacje, opowiadająca o rodzącym się uczuciu wśród młodych ludzi. Pozycja świetnie sprawdzi się tym, którzy pragną oderwać się od kłopotów codziennego życia. Bohaterów jestem pewna, że nie zapamiętam, bo nie jestem w stanie odróżnić ich w książkach tej autorki, bo z charakteru są bardzo do siebie podobni. W tym przypadku przeszkadzało mi to nieco mniej. Zresztą skoro jedna historia się kupiła, to czemu kolejne, podobne miałyby się nie sprzedać.

Sięgając po książki Kasie West wiem, że dostanę przyjemną, młodzieżową książkę, która zajmie mi parę godzin i nie będę się nudzić, ani trudzić podczas czytania. Z jej twórczością jest tak, że już po pierwszej książce wiemy czego możemy się spodziewać w kolejnych. Wiem, narzekam, a jednak to kolejna już pozycja po którą sięgnęłam. Czemu? Nie mam pojęcia i to właśnie w tym wszystkim jest najciekawsze.

Tak więc fani autorki i tym razem nie będą zawiedzeni czytając historie Autumn i Daxa, ponieważ w całości komponuję się ona z poprzednimi książkami. Ci którzy chcą być zaskakiwani na każdym kroku niech szukają dalej.

Czy przeczytam kolejną książkę autorki?

Nie wiem czas pokaże. Na pewno nie sięgnę po żadną, która już była wydana.

Moja ocena

7/10

Komentarze