[300] "Milion odsłon Tash" - Kathryn Ormsbee


Autor: Kathryn 
Tytuł "Milion odsłon Tash"
Liczba stron ok 300
Rok wydania 2017 [recenzja przedpremierowa]
Wydawnictwo Otwarte


Natasha, zwana Tash, to prawdziwa fangirl. Uwielbia czytać, a jej ukochany pisarz to Lew Tołstoj. Jej pokój wypełniają cytaty z jego książek i plakaty.
Jest też vlogerką. Na jednym ze swoich kanałów na podstawie „Anny Kareniny” Tołstoja tworzy wraz z paczką przyjaciół serial internetowy „Nieszczęśliwe rodziny”.
Pewnego dnia Tash nie może uwierzyć własnym oczom: liczba subskrybentów jej kanału na YouTubie rośnie w błyskawicznym tempie. I zaczyna się: GIF-y, fanarty, szaleństwo na Twitterze, ciągły przyrost followersów… Pisze do niej nawet Thom Causer, jeden z najseksowniejszych youtuberów, prosząc o numer telefonu, bo chce ją lepiej poznać. Nominacja do najważniejszej nagrody vlogerów staje się dla niej ukoronowaniem ciężkiej pracy.
Jednak wraz z rosnącą liczbą odsłon swojego kanału dziewczyna poznaje też samą siebie. Czy znajdzie odwagę na miłość w realu? Czy razem z przyjaciółmi udźwignie ciężar sławy?
Oto utrzymana w duchu „Fangirl” oraz „Girl Online” opowieść o internetowej sławie, vlogowaniu i życiu, które zna każdy nastolatek. „Milion odsłon Tash” to powieść wypełniona humorem i celnymi spostrzeżeniami dotyczącymi dorastania, którą pokochasz od pierwszej strony i będzie to miłość z wzajemnością.
[lubimyczytac.pl] Tash jest vlogerkową, a mianowicie na jednym ze swoich kanałów zamieszcza swoją własną adaptacje filmową „Anny Kareniny”[czyli książki, którą ja chcę przeczytać, ale jakoś mi z nią nie po drodze]. Pomagają jej w tym przyjaciele i to właśnie oni odgrywają w tym przedsięwzięciu najważniejsze rolę. Jak nie trudno się domyślić dziewczyna pragnie, aby jej serial oglądało jak największa liczba odbiorców. Pewnego dnia jej marzenie się spełnia, liczba wyświetleń nagle wzrasta do naprawdę wysokiej liczby, a jej serial nominowany zostaję do Złotych Tub. Jak wiadomo takie zainteresowania są czasochłonne, czy aby główna bohaterka nie zatraci się w rosnącej sławie pomijając osoby, które ma obok siebie.

Sięgnęłam po tą pozycję, głównie ze względu na jej temat, ponieważ jakiś czas temu również myślałam nad stworzeniem kanału na YouTube na szczęście ten pomysł prysł, bo raczej to nie moja bajka. Zresztą świat Internetu jest przecież mi bliski. Wracajmy jednak do samej książki. 

"Nie należy bać się zmian, ponieważ zmiany przypominają ci, że żyjesz, że w twoim życiu coś się dzieje."

Tash to młoda, siedemnastoletnia dziewczyna, zakochana w Lwie Tołstoju i to właśnie stąd wziął się pomysł na „Nieszczęśliwe rodziny”. Do tej pory nigdy nie interesowała się innymi, żyjącymi chłopcami, aż do pojawienia się w jej życiu innego vlogera, Thoma, którego będzie miała okazję poznać podczas festiwalu.

Jest to przede wszystkim książka napisana lekkim i przyjemnym językiem, przez co czyta się ją w błyskawicznym tempie. Zdecydowanie literatura idealnie w wpasowuję się w wakacyjny klimat. Wraz upływem stron jesteśmy świadkami zmian, które zachodzą w głównej bohaterce. Choć początkowo mnie drażniła przez swoją samolubność to później co raz bardziej ją lubiłam i rozumiałam. Dziewczyna uświadamia sobie jak ważni są dla niej przyjaciele i rodzina. Często jest tak, że dopiero kiedy cos tracimy, uświadamiamy sobie jak ważni dla nas byli. Tak właśnie jest w przypadku Tash.

"Jeśli chcesz szansy na szczęście, trwaj. Tak, życie potrafi dokopać, ale dopóki żyjesz, masz szansę na szczęście."

„Milion odsłon Tash” to całkiem ciekawa pozycja. Pokazuje jak chęć zdobycia sławy może nas kształtować i sprawić, że myślimy tylko o sobie. Mimo tego, że pokazuję wiele wartości, zachowana jest w lekkim klimacie. Jeśli chcecie przeczytać historie prawdziwej fan girl to lepiej trafić nie mogliście.
Miłość, lekka zazdrość, przyjaźń, błysk sławy i uśmiechu to i wiele więcej możecie spotkać właśnie w tej książce.Moja ocena 8/10 

Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu.

Komentarze