[299] "Eperu" - Augusta DocherAutor: Augusta Docher
Tytuł: "Eperu"
Seria: Wędrowcy cz.1
Liczba stron: 552
Rok wydania: 2015
Wydawnictwo BIS 

Pierwsza część cyklu „Wędrowcy”
Anna Wilk z pozoru jest zwykłą nastolatką, która powoli wkracza w dorosłe życie. Pasjonuje się malowaniem, wybrała studia artystyczne. Choć urodzona w Polsce, od wielu lat mieszka razem z matką i Wiką, serdeczną przyjaciółką, w Londynie. Z okazji ukończenia szkoły matki Anny i Wiki zaplanowały dziewczynom niespodziankę: wyjazd do Francji. Przebojowa Wika odkrywa, że znajdą się tam akurat wtedy, gdy niedaleko, w Cannes, odbywać się będzie słynny festiwal filmowy. A że kocha się w jednym z popularnych aktorów, Leo Blacku, wymusza na Annie wspólne pójście po autografy. Wydarzenia w Cannes wywracają życie Anny do góry nogami, bowiem Leo Black nieoczekiwanie wyławia ją z tłumu i proponuje spotkanie. Szybko pojawia się zauroczenie. Leo nie jest jednak zwykłym człowiekiem – jest Wędrowcem, człowiekiem odradzającym się w nowych wcieleniach. Jak zmieni się życie Anny i jak potoczą się losy tego niezwykłego związku?[lubimyczytact.pl]Twórczość Beaty Majewskiej poznałam za sprawą „Konkursu na żonę”. W związku z tym, że styl pisania, sposób kreowania bohaterów spodobał mi się i to bardzo, postanowiłam poznać jej inne historię. Czas na „Wędrowców”.

Anna jest zwykłą nastolatką, która jako dziecko przeprowadza się wraz z przyjaciółką Wiką i ich matkami do Londynu. Od niemal pierwszych stron czujemy, że gdzieś w głębi bohaterowie skrywają swoje tajemnice. Główna akcja książki zaczyna się kiedy we cztery postanawiają wyjechać do Francji, gdzie akurat odbywa się festiwal filmowy.

Tytułowe Epru to jedno z plemion Wędrowców, a ci z kolei to osoby, które po śmierci odradzają się na nowo, a kiedy dorastają przypominają sobie kim są, a także kim byli w poprzednim wcieleniu. Leo Black jest właśnie taką osobą. Kiedy przed jego oczami staje Anna wydaję mu się, że widzi swoją dawną miłość, postanawia poznać osobę tak łudząco podobną do niej.

Tak jak mówiłam to moja pierwsza styczność z tą serią i wydaję mi się, że wcześniej o niej nie słyszałam. Trochę żałuję, bo mi się spodobała. Szczególnie, że główny bohater nie jest wilkołakiem, wampirem, czy czymś takim, jest wędrowcem, więc to dla mnie nawet coś świeżego, bo ten temat rzadko jest poruszany. Głównym wątkiem tego wszystkiego jest uczucie, które połączyło dwoje powiedzmy młodych ludzi. Tu wszystko dzieję się dość szybko, ale wiem, że tak już czasem w życiu bywa, wiec tym razem nie będę się czepiać.

"Kłamstwo powtórzone sto razy staje się prawdą."

W „Epru” jest pełno tajemnic do rozwikłania, nie każdy wydaję się tym za kogo się podaję. Możecie być pewni, że autorka zaskoczy was niejednokrotnie przebiegiem akcji. Bądźcie gotowi na emocję, bo to was nie ominie. Książka liczy ponad pięćset stron, ale wcale tego nie odczułam, bo tak jak już mówiłam na samym początku styl autorki kupuje w stu procentach. Jest lekki, przyjemny, czasem zadziorny i zabawny.

Całość kończy się w takim momencie, że nie pozostaję mi nic innego jak już zamieścić kolejną część w moim planach czytelniczych. Ogromnie jestem ciekawa jak potoczą się losy Anny i Leo.Moja ocena
8/10Komentarze