[295] "Zdrajca tronu" - Alwyn HamiltonAutor: Alwyn Hamilton
Tytuł: "Zdrajca tronu"
Seria: Buntowniczka z pustyni cz.2
Liczba stron: 560
Wydawnictwo Czwarta strona 
Rok wydania 2017


Los pustyni spoczywa w jej rękach​.

Druga część Buntowniczki z pustyni, bestsellerowej powieści według „New York Timesa”, autorstwa laureatki nagrody Goodreads dla najlepszego debiutującego pisarza w 2016 roku.

Zaledwie kilka miesięcy temu Amani Al-Hiza, pragnąc wolności, uciekła z domu położonego na końcu świata i zaczęła przemierzać bezkresne piaski magicznej pustyni w towarzystwie tajemniczego obcokrajowca, Jina.

Teraz jednak sytuacja diametralnie się zmienia. Kiedy Amani wbrew własnej woli trafia do epicentrum reżimu – pałacu sułtańskiego – przyświeca jej jeden cel: obalenie tyrana.

Zapomnij o wszystkim, co wiesz o Miraji, o rebelii, o dżinach i Jinie oraz Niebieskookiej Bandytce. W Zdrajcy tronu jedyne, czego możesz być pewien, to to, że nic nie jest pewne.
[lubimyczytac.pl] W końcu przyszedł czas na drugą odsłonę serii o Niebieskookiej Bandytce. Jeśli podobała się wam pierwsza cześć to tą będziecie wręcz zachwyceni.

„Nie próbowałam tego wyjaśniać. Winny zawsze odzywa się pierwszy.”

Zabierając się za drugą część już wiemy, że w świecie Buntowniczki istnieją Dżiny i Półdżiny. Już od pierwszych stron autorka nie daję nam chwili wytchnienia od akcji przebiegająca książek. W książce pojawiają się nowi bohaterowie, którzy sporo wnoszą do przebiegu fabuły, lecz również pojawiają się starzy, o których już zapomnieliśmy, myśląc, że ich rola się już skończyła. Autorka wykonała kawał dobrej roboty pisząc „Zdrajca Tronu”. Wszystko dopracowane do najmniejszego wątku. Nie ma chyba czegoś w tej historii co nie przypadłoby mi do gustu. Są fantastyczni, różnorodni, a przede wszystkim z charakterem bohaterowie, a nie jacyś bezpłciowi. Ciągle coś się dzieję, akcja goni akcję, emocję, napięcie towarzyszy nam przez cały czas czytania książki. Co rusz ktoś musi uciekać, kogoś odbijają, ktoś inny jest ranny. Naprawdę jest tego sporo. Jest oczywiście również wątek miłosny, czyli to co uwielbiam w książkach. Jest on zaledwie tłem do całości i takim niewielkim dodatkiem, jednak i tak kocham tą parę.

Tym razem w kopercie nie zastałam piasku pustyni jak poprzednio, tym razem przywitała mnie moc cekinów. Królewskich cekinów. Już mogło mnie naprowadzić do tego, że spora część akcji rozgrywać będzie się na dworze Sułtana.

Czytając zakończenie wiem, że już się nie mogę doczekać kolejnej części. Mam nadzieję, że będzie wydana równie szybko jak i ta.

Z pewnością jest to jedna z ciekawszych serii młodzieżowych, które miałam okazję przeczytać w tym roku. Jak już zacznie się ją czytać to chcę się więcej i więcej. Ciężko się od niej oderwać, a jak już nam się to uda okazuję się, że właśnie przeczytaliśmy świetną książkę. Czas wracać do rzeczywistości.

Zapraszam was do magicznego świata pełnego intryg, tajemnic, gdzie nie możesz być pewnym komu możesz powierzyć swoje życie, a kto jest wstanie ochronić twoje tyły.

Moja ocena 10/10

Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu

Komentarze