[286] „Kropla zazdrości, morze miłości” - Natalia Sońska

Tytuł: "Kropla zazdrości, morze miłości"
Autor: Natalia Sońska
Wydawnictwo Czwarta strona 
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 368


Kinga pogrąża się w rozpaczy po stracie ukochanego, zaniedbując pracę i przyjaciół. Czy otrząśnie się na czas, by nie stracić tego, co najważniejsze i co dotąd trzymało ją przy życiu? Nie jest to łatwe, bo ilekroć Kinga wyjdzie na prostą, powracają do niej koszmary…

Tymczasem Hania, przyjaciółka Kingi, staje na początku nowej drogi – niestety bardzo wyboistej. Przeszkodą w dążeniu do szczęścia okazują się liczne zobowiązania oraz chęć osiągnięcia sukcesu. Rosnąca ambicja przyćmiewa wartości, dla których jeszcze nie tak dawno Hania była w stanie poświęcić wszystko.

„Kropla zazdrości, morze miłości” to nie tylko wspaniała opowieść o miłości, lecz także o emocjach – nie zawsze tych łatwych. Bohaterki Natalii Sońskiej wiedzą, że życie wymaga od nas dużo zaangażowania i dobrej woli, by ład i harmonia mogły zagościć w nim na dobre.
[lubimyczytac.pl]


To już moje trzecie spotkanie z Kingą i Hanią. I teraz tak, postanowiłam, że nie będę wam za wiele zdradzać z samej fabuły. Dlaczego? Nie chcę psuć radości z czytania tym, którzy mają w planach jeszcze poprzednie części. Jednak wydaję mi się, że śmiało nie czytając poprzednich części można zabrać się za tą. Można ją traktować jako serie, lecz również jako oddzielne historię.

"Człowiek tak naprawdę uczy się chodzić przez całe życie. Podnosi się i upada, raz kroczy pewniej, a raz patrzy pod nogi. Czasem musi się zatrzymać i przepuścić kogoś szybszego. Oczywiście można też chodzić na czworaka, tak jest pewnie bezpieczniej, ale ma się wówczas bardzo ograniczone pole widzenia."

Pierwsza część była poświęcona Hani, druga Kindze, a ta obu. Pierwsza ma wysokie ambicje, zatraca się w pracy, zaniedbując życie prywatne. Kinga natomiast próbuję poradzić sobie z żałobą, szczególnie, że już niedługo będzie miała dla kogo żyć. Moją sympatie zdecydowanie bardziej zdobyła Kinga, z nią bardziej się utożsamiam.

"Przez nieporozumienia rozstają się tylko ludzie słabi, którzy boją się wyzwań."

„Kropla zazdrości, morze miłości” jest lekką książką, skierowaną przede wszystkim dla kobiet. Twórczość autorki i jej styl pisania to jak najbardziej moje klimaty, więc z chęcią sięgam po jej dzieła. Treść daje do myślenia, zachęca do przemyśleń i refleksji.

Mamy tu również wątek kryminalny, lecz nie będę się nad nim rozwodzić, bo jest go niewielka ilość i raczej wszystko to tylko dodatek i tło do reszty wydarzeń.

Z pewnością mamy tu do czynienia z miłością, zaufaniem, przebaczeniem, zdradą. Dokładnie, książka ta jest pełna emocji, które z pewnością udzielą się czytelnikom, a Natalia Sońska, z pewnością zalicza się do moich ulubionych polskich pisarek.

Moja ocena

8/10

Komentarze