[280] "Ciemniejsza strona Greya" - E L James
Tytuł: "Ciemniejsza strona Greya"
Autor: E L James
Seria:"Pięćdziesiąt odcieni" cz.2
Liczba stron: 632
Rok wydania: 2012
Wydawnictwo Sonia Draga

Kobiety na jej punkcie szaleją.
Mężczyźni wiele zawdzięczają.
Biblioteki apelują, by wycofać z obiegu.
A powieść sprzedaje się w tempie egzemplarza na minutę!

Trylogia „Pięćdziesiąt odcieni” rozpętała na świecie prawdziwe szaleństwo.
Sprzedaż w Stanach Zjednoczonych sięgnęła 15 milionów już w pierwszych trzech miesiącach sprzedaży. Dla porównania osiągnięcie takiego sukcesu zajęło trylogii Stiega Larssona trzy lata!
Powieść okupuje nieprzerwanie jednocześnie pierwszą, drugą i trzecią pozycję na prestiżowej liście bestsellerów e-bookowych magazynu „The New York Times”!
Prawa do zagranicznych wydań sprzedano w kilka dni do kilkudziesięciu krajów!
Prawa filmowe nabył Universal Pictures na drodze aukcji za niebagatelną kwotę pięciu milionów dolarów!
Sprzedaż w Wielkiej Brytanii sięgnęła 100 000 egzemplarzy zaledwie w 7 dni od premiery!
Pięćdziesiąt twarzy Greya to również najlepiej sprzedający się e-book w historii Random House UK!
Młodziutką studentkę Anę Steele i charyzmatycznego miliardera Christiana Greya połączył niecodzienny układ, który z czasem przerodził się w coś znacznie głębszego. Jednak demony Greya zwyciężyły, Ana zerwała uzależniający związek i zajęła się karierą.
Rozstanie okazuje się bolesne. Ogarnięci obsesyjną tęsknotą kochankowie nie potrafią bez siebie żyć. Kiedy więc Christian proponuje Anie zupełnie nowy układ, dziewczyna nie potrafi mu odmówić. Wkrótce zaczynają uczyć się siebie nawzajem. Christian walczy z wieczną potrzebą kontroli i stopniowo oswaja drzemiące w nim demony. Ana uczy się życia w luksusie i bronienia własnej niezależności. Kiedy wydaje się, że świat miłości, pasji i nieskończonych możliwości stoi przed nimi otworem, ciemne chmury gromadzą się nad luksusowym wieżowcem, w którym mieszkają…
Drugi tom wyczekiwanego bestsellera wszech czasów.

[lubimyczytac.pl]

„Kobiety na jej punkcie szaleją.”

Nie oszalałam. Pierwszą część książki czytałam jak był na nią szał, nie urzekła mnie, ale wiadomo czasem można dawać drugą szanse. Pożyczyłam od siostry kontynuacje i tak sobie leżała na półce kilka miesięcy aż się za nią zabrałam. Chyba to był gwóźdź do trumny. Po trójkę nie sięgnę.

Swego czasu czytałam sporą ilość erotyków i wiem, że są w nich perełki, które posiadają ciekawą fabułę, dla tego ciężko mnie zadowolić. Z pewnością wolę jak jest coś pomiędzy scenami, a nie tylko sceny i myślenie bohaterów kiedy one znów będą.

Główna bohaterka pod żadnym względem nie zdobyła mojej sympatii choć tu jest pewien progres zaczęły się przebłyski charakteru. Próbowała pokazać swoje zdanie, choć średnio jej to wychodziło., ale dobra, była zmiana w jej postawie więc za to należy się plus. Zdecydowanie wole kobiety z mocnym charakterem, a nie te kruche i bezbronne. W sumie były momenty, w których zalatywało mi melodramatem.

Ogólnie pomysł na fabułę oklepany i nie rozumiem tych książek, które ten motyw powielają. Skoro ta książka ma tyle fanów to może i te inne będą. Nie wiem.

Owszem nie mogę się nie zgodzić z tym, że coś ta trylogia w sobie ma, że jest aż tak popularna, że została zekranizowana. Może pojawiła się w odpowiednim momencie? Może czytelniczki właśnie czegoś takiego potrzebowały? Ciężko mi to stwierdzić, bo mojego serca nie zdobyła. Co więcej przez większość lektury się nudziłam. Jeszcze w pierwszej części lekki dreszczyk czułam, to tu jeszcze bardziej on zmalał.

Moja ocena

4/10

Z pewnością to nie moja bajka.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators