[273] "Łowca czterech żywiołów" - Agata Adamska

Tytuł: "Łowca czterech żywiołów"
Autor: Agata Adamska 
Seria: Legenda o Seantrze cz.1
Liczba stron: 336
Rok wydania:2016
Wydawnictwo: Novae Res


Idąc na test zdolności magicznych, Aeryla Valnes jest przekonana, że okaże się, iż podobnie jak jej rodzice nie posiada żadnych predyspozycji. Jakiż szok przeżywa, gdy okazuje się, że ma niespotykane umiejętności panowania nad wszystkimi żywiołami. 
[lubimyczytac.pl]

Aeryla pochodzi z nie magicznej rodziny, więc testy w szkole uważa za formalność i jedynie potwierdzenie swoich przypuszczeń, że jest zwykłą dziewczyną. Okazuje się jednak zupełnie inaczej. Nie dość, że jako pierwsza od pokoleń posiada zdolności to jeszcze ma wyjątkowy dar, jest łowcą czterech żywiołów, co zdarza się bardzo rzadko.

Z pewnością jeśli lubicie fantastyczne Young adult to i ta książka przypadnie wam do gustu tak jak i było w moim przypadku. Akcja książki przede wszystkim ma miejsce w liceum, które podzielone jest na klasy magiczne i te zwykłe. Główna bohaterka po udanych testach ląduje w tej pierwszej grupie, gdzie poznaje nowych przyjaciół. I tu chciałabym się na chwile zatrzymać. Każdy z bohaterów wnosi swoją indywidualność do tej historii. Mamy tu pół elfa, który to ma zdecydowanie głupie przy czym zabawne teksty i pomysły. Więc bądźcie gotowi na pojawienie się uśmiechu na waszej twarzy podczas czytania lektury. Merry pochodzi z bogatej i dobrze postawionej rodziny przez co nazywany jest „wypizdzonym”.

Nie jest to pierwsza książka o podobnej tematyce, którą mam okazję przeczytać. Jednak właśnie dzięki humorowi zdecydowanie zyskuje na wartości. Kolejnym plusem jest fakt, że nie ma tu schematycznego wątku miłosnego. Owszem pojawia się co nieco z miłości, ale nie jest on aż tak bardzo istotny dla przebiegu akcji. Przyznam się, że sądziłam, że się pojawi to uczucie w dwóch miejscach, bo tak zazwyczaj jest, a tu zaskoczenie. Lubię kiedy książki potrafią mnie zaskoczyć.

„Łowca czterech żywiołów” to ciekawy początek serii. Jestem ciekawa tylko kiedy będzie miała okazję przeczytać jej kontynuacje. Może ktoś coś wie na ten temat. Jest to lekka pozycja o nastolatkach, skierowana głównie do tej grupy wiekowej, choć ja się do nich niestety już nie zaliczam, a również mi się podobała. Intrygująca, a zarazem tajemnicza, idealna na ciepły dzień taki jak dziś. 

Moja ocena
8/10
Za możliwość przeczytania dziękuję autorce książki. 

Komentarze