[260] "Konkurs na żonę" - Beata Majewska [przedpremierowo]


Tytuł: "Konkurs na żonę"
Autor: Beata Majewska
Liczba stron: 304
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo:Książnica

Młody prawnik z Krakowa, Hugo Hajdukiewicz, planuje jak najszybciej zmienić stan cywilny. Założenie rodziny przed trzydziestymi urodzinami to warunek narzucony mu w testamencie przez wuja. W poszukiwaniu idealnej kandydatki pomysłowy biznesmen wprowadza w życie plan „Żona”. Wkrótce poznaje młodziutką, nieśmiałą studentkę. Niedomyślająca się niczego dziewczyna szybko ulega urokowi przystojnego mężczyzny. Jednak misternie przygotowany plan matrymonialny niespodziewanie wymyka się spod kontroli…
[lubimyczytac.pl]

Czy łatwo znaleźć w obecnych czasach odpowiedniego męża bądź żonę? Jeśli tak uważacie to zawsze możecie urządzić konkurs i może wtedy się uda.
Łucja jest młodą i skromną dziewczyną studiującą z dala od domu rodzinnego. Wychowana na wsi przez babkę, a co za tym idzie zna wiele ważnych mądrości. Nie jednokrotnie dzięki jej sformułowaniach na mojej twarzy zakwitał uśmiech. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nigdy nie przelewało się z pieniędzmi w jej domu, więc kiedy pojawia się możliwość wygrania w konkursie pasu stówek, nie waha się i piszę wypracowanie. Pomysłodawcą konkursu jest Hugo, który dzięki niemu zamierza jak najszybciej znaleźć sobie odpowiednią żonę. Co z tego może wyniknąć? Śmiech, tajemnice, groteskowe sytuacje i dużo... A tego się domyślcie. 

"Konkurs na żonę" to ciepła, zabawna historia, która idealnie sprawdza się na wieczór z książką i gorącą herbatą. Mamy tu do czynienia z zupełnie innymi charakterami bohaterów. Ona nieśmiała, nieobyta, często robiąca gafy, a on bogaty, przystojny, pewny siebie. Z tego może wyjść tylko mieszanka i wybuchowa i chemia. Niby schemat, a jednak na swój sposób oryginalny, bo jeszcze z takim konkursem się nie spotkałam. Autorka opowiedziała nam ciekawą historię miłosną, w której pełno złych decyzji, jednak wiadomo to uczucie ma sporą moc. 

Styl  lektury jest leciutki, więc czytało mi się przyjemnie i szybko. Po za miłością ukazuję takie wartości jak rodzina i dom. Dla obu bohaterów kobiety, które ich wychowały są najważniejsze na świecie i są dla nich gotowi zrobić naprawdę wiele. 

Ta książka z pewnością spodoba się tym, którzy lubią polską literaturę z wątkiem miłosnym, w którym występują nietuzinkowi bohaterowie. Ja mam tylko jedno pytanie... kiedy kontynuacja? Historia kończy się w takim momencie, że będziecie chcieli więcej. 
Moja ocena
8/10

Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu

Komentarze