[255] "Siedem spódnic Alicji" Joanna Jurgała-Jureczka
Autor: Joanna Jurgała-Jureczka
Tytuł:"Siedem spódnic Alicji" 
Liczba stron: 3014
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo Zysk i S-ka

Wśród urokliwych krajobrazów portugalskiego miasteczka Nazaré, chorwackiego Molunatu i polskich Stawisk Alicja będzie musiała odpowiedzieć sobie na pytanie, kim dla niej jest dumny i wyniosły hrabia Adam Franciszek Przebłocki, a kim może stać się Dawid Zan.

Młody celebryta zmuszony jest spędzić parę dni na prowincji. Zanim jednak zamelduje się w hotelu „U Hrabiny”, drogę zajedzie mu traktorek hand made prowadzony przez Czesia Rychłego, którego nazwisko stoi w sprzeczności z jego temperamentem. Czy to będzie to zły, czy dobry znak? Kim okaże się zadziorna i niepokorna dziewczyna, którą uważał za pomocnicę ogrodnika? Jakie wartości odnaleźć można na prowincji, gdzie teraźniejszość przeplata się z przeszłością, a sytuacje opisane z przymrużeniem oka prowokują do pytań o rzeczy ważne i najważniejsze?
[lubimyczytac.pl]Przyszedł czas na polską literaturę. "Siedem spódnic Alicji" to moje najnowsze znalezisko w bibliotece.

Poznajemy Alicję kiedy to jest jeszcze w związku z Adamem Franciszkiem Przebłockim, polskim hrabią. Kobieta obawia się, że różnica w pochodzeniu ich dwojga może okazać się nie możliwa do przejścia. W tej historii pojawia się również Dawid, młody już bardzo popularny aktor, który zamieszkuje w hotelu "U Hrabiny".

Jeśli lubicie typowe książki polskiej współczesnej literatury, to ta pozycja jest właśnie idealna dla was. Ciepła i przyjemna historia o pokoleniowej rodzinie. Oprócz Alicji występuje również jej babcia, a co za tym idzie mamy tu do czynienia z licznymi mądrościami. Jak wiadomo tam gdzie szczęśliwa rodzina tam i pojawia się uśmiech. Były w tej historii zabawne momenty, w których to na mojej twarzy pojawiał się szczery uśmiech.

Oczywiście nie mogło się obyć bez wątku miłości. Nie będę tu mówiła kto, z kim i dlaczego. Uczucie pomiędzy dwojgiem jest tu dla mnie tylko znaczącym tłem, powoli kiełkuje i rozwija się, żeby powstało z tego coś mocnego.


"Siedem spódnic Alicji" to przyjemna książka na wieczór, idealna do oderwania się od codziennych spraw i odpoczęcia po ciężkim dniu. Czytając ją również dowiedzie się o co chodzi z tym tytułem, bo przyznam się, że mnie szczególnie ten tytuł zaintrygował do sięgnięcia.


Moja ocena 7/10

Komentarze