[254] "Diabolika" S.J. KincaidAutor: S.J. Kincaid
Tytuł "Diabolika"
Seria: "Diabolika"cz1
Liczba stron: 412
Rok wydania:2017
Wydawnictwo: Otwarte

Diaboliki nie znają litości.
Diaboliki są silne.
Ich przeznaczeniem jest zabijać w obronie człowieka, dla którego zostały wyhodowane.
Nic więcej się nie liczy.
Wyglądamy jak ludzie. Jesteśmy agresywni, zdolni do bezgranicznego okrucieństwa i absolutnej lojalności. Właśnie dlatego jesteśmy strażnikami zamożnych rodzin.
Służę córce senatora, Sydonii, którą traktuję jak siostrę. Zrobiłabym dla niej wszystko. Teraz, aby ją ochronić, muszę udawać, że nią jestem, zachowując w tajemnicy moje zdolności. Wśród bezwzględnych polityków walczących o władzę w imperium odkryłam w sobie cechę, której zawsze mi odmawiano – człowieczeństwo.
Mam na imię Nemezis i jestem diaboliką. Czy mogę zostać iskrą, która rozbłyśnie w mroku imperium?
[lubimyczytac.pl]


Oto przedstawiam wam moją pierwszą wygraną w konkursach książkowych. Wyczekiwałam tą książkę z ogromną nadzieją, więc od razu jak do mnie dotarła zabrałam się za czytanie.

Wiele was zachwalało "Diabolikę", podobno nie można wobec tej książki przejść bez emocji, to wszystko sprawiło, że postawiłam tej historii bardzo wysoko poprzeczkę.

Diaboliki to stworzenia, które mają za zadanie chronić za wszelką cenę swoich właścicieli. Są bezwględne, silne, a przede wszystkim potrafią zabijać. Nemezis służy córce senatora, Sydonii. Jest jej obrończynią, a zarazem najlepszą przyjaciółką.Kiedy cesarz chce widzieć Sydonnie na swoim dworze to właśnie Nemezis, aby ją chronić wyjeżdża i ją udaje. To właśnie tam zaczyna uświadamiać sobie, że może i Diaboliki są skore do jakichkolwiek uczuć jak radość, przyjaźń. 

"- Zrobiłem ci jakąkolwiek krzywdę?
- Rozbolały mnie knykcie od okładania cię pięściami."

W tej książce autorka nie dała nam ani chwili wytchnienia, chwili na złapanie oddechu, non stop zasypując nas nowymi zdarzeniami i emocjami. Lubię to. Zupełnie nie mogłam oderwać się od lektury, wciągnęła mnie historia Nemezis do granic możliwości. Każdy z bohaterów miał sobą wiele do zaoferowania. Wielu z nich okazało się zupełnie inni niż mogłoby nam się na początku wydawać, rozwijali się wraz z upływem akcji. Poczynania ich nie były schematyczne i sztuczne dzięki czemu "Diabolika" z pewnością wyróżnia się z pośród innych książek. Intrygi, tajemnice, zaskakujące sytuacje, czego można chcieć jeszcze?

Na uwagę zasługuję fakt, że "Diabolika" to zupełnie coś nowego. Autorka stworzyła gatunek?, który jest podobny do człowieka, pod wieloma względami wygląda jak człowiek, ale jest o wiele silniejszy, sprytniejszy, a przy tym bezgranicznie oddany tylko jednej osobie. Do tego wszystkiego zamieściła ją w fantastycznym świecie, gdzie wielką role odgrywają maszyny stworzone przez przodków bohaterów, pełnią one role służby, potrafią leczyć, zmieniać wygląd ludzi. Każdy bogaty człowiek nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek niedoskonałości.  

Pełna emocji, zaskakujących zwrotów książka, którą z pewnością pokochacie. Po przeczytaniu jej wcale nie dziwie się tych wszystkich ochów i achów, których się naczytałam na jej temat. "Diadolika" to dopracowana młodzieżówka, która mi zapadnie w pamięci na długo i już nie mogę doczekać się jej kontynuacji. 

"Diabolika" jest jedną z lepszych książek jakie przyszło mi czytać tej wiosny. Ma w sobie tą iskrę, która po prostu do siebie przyciąga, jak magnez. Jeśli jeszcze nie zmierzyliście się z Nemezis to na co jeszcze czekacie?

Moja ocena 
9/10

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators