[252] "Moje serce należy do ciebie"- Alessio PuleoAutor:Alessio Puleo
Tytuł: "Moje serce należy do ciebie"
Liczba stron: 384
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Muza S.A.

Historia młodzieńczej miłości w bardzo romantycznym wydaniu, rozgrywająca się jednak we współczesnych i bliskich życia realiach.
Przedmowę do książki napisał popularny autor Federico Moccia.

W klasie 18-letniego Alexa pojawia się nowa uczennica, Ylenia. Chłopak postanawia zwrócić na siebie jej uwagę. Ale Ylenia skrywa tajemnicę i postanawia trzymać chłopaka na dystans. W końcu jednak nie jest w stanie przeciwstawić się uczuciu. Alex jest pewien, że nic ich nie rozłączy, dopóki się nie dowiaduje, że dziewczyna cierpi na ciężką i nieuleczalną wadę serca. Jej jedyną szansą jest przeszczep. W dniu egzaminu maturalnego Alex odbiera telefon ze szpitala z informacją, że Ylenia jest umierająca. Wybiega zrozpaczony na ulicę...[lubimczytac.pl]


Czytając opis tej książki pomyślałam sobie, że to będzie kolejna młodzieżówka, typowy wyciskać łez. Pomyłka.

Ylenia jest młodą dziewczyną, którą uratować może tylko przeszczep serca. Już to daję nam do myślenia, że mamy do czynienia ze smutną historią, a tu niespodzianka. Przez większość akcji autor ustawia bohaterów w takich niedorzecznych i komicznych sytuacjach, że niejednokrotnie na mojej twarzy pojawiał się uśmiech. Alex nie należy do przerysowanych i wyidealizowanych bohaterów co bardzo mi się spodobało. Bardzo często miewa pomysły, które są wręcz niedorzeczne, do tego ma ciągłego pecha i czasem bywa mało spostrzegawczy. Między innymi nie wiedział czemu nie chce mu ruszyć samochód, aż dzwonił do przyjaciela żeby się zapytać, okazało się, że był zaciągnięty hamulec ręczny.
Ubawiłam się czytając historie nastoletniej miłości. Zdecydowanie pomimo paru aspektów jest to idealna książka na poprawę humoru. Napisana bardzo prostym językiem, czasem lekko przerysowanym, więc czyta się ją bardzo szybko. Jeżeli zdecydujecie się na sięgnięcie po nią to nie spodziewajcie się romantyzmu, bo to akurat wyszło autorowi kiepsko. 

Książkę polecam przede wszystkim tym, którzy czasem lubią patrzeć na świat z przymrużeniem oka. Styl książki jest podobny do Federico Mocci, więc jego fani również znajdą  coś dla siebie. 
Moja ocena
7/10 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators