[251]"Klątwa przeznaczenia" - Monika Magoska-Suchar, Sylwia Dubielecka

Tytuł: "Klątwa przeznaczenia"
Autor: Monika Magoska-Suchar, Sylwia Dubielecka
Liczba stron: 812
Wydawnictwo: Novae Res
Rok wydania 2017

Arienne, młoda czarodziejka, szukając schronienia przed grożącym jej niebezpieczeństwem, postanawia zaufać Przeznaczeniu. Uzbrojona jedynie w magiczne umiejętności oraz kobiecą intuicję i spryt, przybywa do Czarnej Twierdzy, siedziby Związku- bractwa rządzonego twardą męską ręką, gdzie nie ma miejsca dla inteligentnych, uzdolnionych kobiet, takich jak ona. Zmuszona znosić liczne upokorzenia ze strony bezwstydnych Związkowców Arienne wchodzi pod protektorat jednego z najsilniejszych i najgroźniejszych z nich. Nie spodziewa się jednak, że za sprawą intrygującego, czarnowłosego mężczyzny cały jej plan się skomplikuje, zaś Los wyznaczy im wspólną misję.
[lubimyczytac.pl]


O "Klątwie przeznaczenia" słyszałam wiele dobrego, choć i tak do końca nie byłam przygotowana na to co zastałam w jej zawartości. Pozytywne zaskoczenie mnie spotkała, a takie lubię najbardziej. 

Główną bohaterką jest nastoletnia czarodziejka o imieniu Arienne, która trafia Czarnej Twierdzi, gdzie wszystko rządzi się swoimi prawami. Jest to miejsce, gdzie rządzą Związkowcy, dla których kobieta jest osobą dla zaspakajania ich potrzeb. Dziewczyna z pewnością nie tego spodziewała trafiając tu w poszukiwaniu Księgi. Została faworytą jednego z najbardziej bezwzględnych Mistrzów.

"Klątwa przeznaczenia" z pewnością nie jest książką dla bardzo młodych czytelników. Mamy tu do czynienia z wulgarnymi scenami, gdzie również występuję erotyka. O dziwo wcale mi to tu nie przeszkadzało, pasowało i dopełniało całą tą historię. Arienne jak dla mnie mogłaby być ciut starsza, bo tak sobie ciężko mi wyobrazić dziewczynę w tym w wieku w tym wszystkim. Jednak z charakteru była bardzo dojrzała na swój wiek, więc może się nie czepiajmy aż takich szczegółów. Lew...hmm i jego Olbrzym, czy jest coś więcej do powiedzenia na jego temat? Ci którzy czytali z pewnością wiedzą o co chodzi, a ci. którzy zamierzają z pewnością mogą zwiększyć apetyt na książkę.

"Ta sama postura godna Boga Wojny oraz idealna rzeźba ciała widoczna pod perfekcyjnie skrojonymi i dopasowanymi szatami. Ach, no i ten jego dumny oręż, tak
uwypuklony w obcisłych spodniach… Może jednak nie będzie aż tak nudno? "Severo jest z pewnością ideałem niegrzecznego mężczyzny, który w środku skrywa czułego kochanka. Oboje mają tajemnice, oboje wszystkiego o sobie nie wiedzą, a to sprawia, że nie możemy oderwać się od książki. Cały pomysł na fabułę należy do oryginalnych, bo nie przypominam sobie żebym miała okazję czytać tego typu historię. Liczne intrygi, mnóstwo różnych, znaczących bohaterów, zwrotów akcji sprawiło, że przeczytałam ją w mgnieniu oka. "Klątwa Przeznaczenia" jest za razem mroczną jak i fascynującą historią, która zasługuję na dłuższą chwilę uwagi. Z pewnością ja chcę więcej  i to jak najszybciej. 
Z jednej strony książka napisana jest w pierwszej osobie, kiedy mamy do czynienia z perspektywą Arienne, a w innych w trzeciej. Chyba lepiej byłoby gdyby była jedna forma. 
Wiem, że moja opinia jest nieskładna, ale to kolejny przykład na to jak ta książka wpłynęła na moje myślenie, jak na razie na niczym nie mogę się skupić. 

Autorki wykonały kawał dobrej roboty i mogą być zadowolone ze swojego debiutu. Dopracowani bohaterowie i świat doskonale wykreowany, wszystko to zapadnie mi w pamięci na długi czas. Jeśli jeszcze się nie zdecydowaliście sięgnąć po tą książkę to nie ma co dłużej czekać. Warto. Polecam i życzę autorką kolejnych tak wspaniałych książek.

Moja ocena
8/10
Za możliwość przeczytania tej wspaniałej historii dziękuję autorką.

Komentarze