[225] "Korona w mroku" - Sarah J. Maas
Tytuł: "Korona w mroku"
Autor: Sarah J. Maas
Seria: "Szklany tron" cz.2
Liczba stron: 532
Rok wydania: 2014
Wydawnictwo: Uroboros

Po roku ciężkiej pracy w kopalni soli osiemnastoletnia Celaena Sardothien zdobywa pozycję królewskiej zabójczyni. Nie jest jednak lojalna względem tronu, choć ukrywa ten sekret nawet przed najbliższymi przyjaciółmi.

Nie jest jej łatwo utrzymać tę tajemnicę, zwłaszcza gdy król zleca jej zadanie, które może zniweczyć jej plany. Na domiar złego na horyzoncie majaczą groźne siły, które mogą zniszczyć cały świat i zmuszają Celaenę do dokonania wyboru. Względem kogo okaże się lojalna i dla kogo zechce walczyć?
 [lubimyczytac.pl]

"Szklany tron" należy do dość zachwalanych serii fantasy. Również i mi udzielił się ten zachwyt po pierwszej części, więc postanowiłam zapoznać się również z kolejnymi częściami. 
Celaena Sardothien jest zdecydowanie jedną z najbardziej wyróżniających się bohaterek serii, które do tej pory czytałam. Bezwzględna, odważna, umiejąca walczyć, a przy tym uwielbia czytać, chodzić ubrana w sukienki. 
Tak samo jak w poprzedniej części tak i tu ciągle się coś dzieję. Zarówno jeśli chodzi o wątki akcji tak i o motyw miłosnym. W każdym tym aspekcie autorka nas rozpieszcza wydarzeniami. Choć uważam ją nieco gorszą od poprzedniej to  tak emocjonująco spędziłam z nią czas.
Sarah J. Maas niejednokrotnie zaskoczyła mnie rozwojem wypadków. Nie boi się wywracać życia bohaterów do góry nogami. Kolejną rzeczą, która przypadła mi do gustu, to wątek miłosny, który to jest idealnym tłem, które dopełnia książkę. Trochę wam tu zdradzę, nie obędzie się bez nieszczęsnego trójkąta. Oj coś autorce spodobał się ten zabieg.
Niestety nie obyło się bez uśmiercenia jednego z bohaterów, jednak myślę, że przez to lektura ta jeszcze bardziej potrafiła mnie zainteresować, aż się nie mogę doczekać kontynuacji. Z pewnością będzie się dużo działo.
Jeśli szukacie książki pełnej akcji, nagłych zwrotów akcji, gdzie wszystko dopełnia nuta fantazji to z pewnością się nie zawiedziecie.

Moja ocena
8/10


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators