[170] "Razem będzie lepiej" - Jojo Moyes

Autor: Jojo Moyes
Tytuł: "Razem będzie lepiej"
Liczba stron: 464
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo:Znak Literanova 
Jess nie należy do kobiet, które łatwo się poddają

Na miejscu Jess każdy miałby dosyć. Pracy na dwa etaty, chodzenia przez cały rok w jednej parze dżinsów, kupowania najtańszych jogurtów na promocji w supermarkecie i wybaczania byłemu mężowi, że nie płaci alimentów.
Jednak Jess nie należy do kobiet, które łatwo się poddają. „Damy sobie radę” mogłaby mieć wydrukowane na koszulce. Kiedy okazuje się, że jej córka ma szansę na zdobycie stypendium w wymarzonej szkole, gotowa jest ruszyć na drugi koniec kraju, zabierając ze sobą: 
1. jednego problematycznego nastolatka,
2. jedną wybitnie uzdolnioną dziewczynkę z chorobą lokomocyjną,
3. jednego kudłatego psa o wielkim sercu.
Oraz...
4. przypadkowo spotkanego mężczyznę na życiowym zakręcie, który w krytycznym momencie wyciąga do nich pomocną rękę.
Czy wspólna podróż pokaże im, że… razem będzie lepiej?[lubimyczytac.pl]


Jojo Moyes urzekła mnie swoją książką "Zanim się pojawiłeś" tak więc tym razem zdecydowałam się sięgnąć po jej kolejne dzieło "Razem będzie lepiej".
Jess jest młodą matką wychowującą utalentowaną matematycznie córkę i dorastającego syna swojego poprzedniego partnera. Choć życie jej nie rozpieszcza, bo musi oglądać każdy pieniądz z dwóch stron zanim go wyda, nauczyła się podchodzić do życia pozytywnie.  Historia ta jest przede wszystkim  pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Bez przerwy coś się dzieję, głównie rzeczy które nie dało się przewidzieć. Nie jednokrotnie podczas czytania na mojej twarzy pojawił się uśmiech. Tak więc "Razem będzie lepiej" jest idealną książka na poprawę humoru. Pokazuje nam, że w naszym życiu trzeba szukać optymizmu pomimo, że często nie wszystko idzie po naszej myśli. 
Jess jest bohaterką zwariowaną jak na matkę dwójki dzieci, ciężko jest za nią nadążyć, bo ma milion pomysłów na minute. Jest również osobą odważną, nie chowającą głowę w piasek i umiejącą walczyć o szczęście swoich najbliższych i swoje. Ed jest informatykiem, którego do tej pory rodzina mało obchodziła. Nigdy nie musiał się martwić o to czy go na coś stać. Jednak czasem jeden błąd może wywrócić nasze życie do góry nogami.
Znów przekonuję się, że to z pewnością nie będzie moje ostatnie spotkanie Jojo Moys. Ponownie już jej książka mną zawładnęła, choć owszem nie przebiła "Zanim się pojawiłeś". Lubię historię, które przekazują czytelnikowi ważne wartości tak jak było właśnie w tym przypadku. Do tego wszystkiego okładka, która bardzo mi się podoba. Tak więc nie pozostaję mi nic innego jak wam ją polecić. 
Moja ocena 
9/10
Olimpiada

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators