[132] "Nieme wołanie" - Terrie Duckett, Paul Duckett

Tytuł: "Nieme wołanie"
Autor: Terrie Duckett, Paul Duckett
Rok wydanie: 2014
Liczba stron: 336
Szokujące wspomnienia rodzeństwa torturowanego przez sadystycznego ojczyma.

Ojczym bił ich i molestował. Obrabował z dzieciństwa. I nikt nie chciał słyszeć niemego wołania katowanych dzieci…

Przez pierwsze pół roku ojczym Terrie i Paula bawi się z nimi, kupuje im zabawki, zabiera na wycieczki. Potem zabawy stają się coraz bardziej dziwne. A niewinne całusy na dobranoc zmieniają się w coś mrocznego i perwersyjnego.

Ojczym terroryzuje ich fizycznie i psychicznie. Codziennie molestuje Terrie, a akty gwałtu rejestruje kamerą wideo. Paula poniża i okrutnie bije. Ale nikt – nawet matka – nie reaguje na sińce, rany i rozpaczliwe błagania dzieci o pomoc.

Koszmar trwa przez dziesięć lat. Terrie i Paul nie poddają się biernie torturom, usiłują walczyć, przechytrzyć oprawcę. Lecz są tylko dziećmi…[lubimyczytac.pl]

Czytając takie książki aż trudno uwierzyć, że takie rzeczy naprawdę się wydarzyły. Ludzie potrafią być naprawdę okrutni wobec słabszych. Zdecydowanie nie jest to historia dla ludzi o słabych nerwach. Sceny, które opisują autorzy nie jednokrotnie są trudne do uwierzenia. Często uważamy, że to nam jest źle jednak takie książki pokazują, że jest zupełnie inaczej. 
Szczerze aż ciężko mi uwierzyć, że ich matka nic nie widziała, albo raczej nie chciała widzieć. Widać miłość bywa oślepiająca i głupia. 
Najbardziej jednak wstrząsający był fakt, że praktycznie żadnej kary nie otrzymał za swoje czyny. Przynajmniej nie adekwatnej do czynu.
Tego typu książki myślę, że warto czytać, w końcu nie są wytworem ludzkiej wyobraźni tylko prawdziwe. Pokazują nam, że warto doceniać jest to co mamy. Sama lektura napisana jest naprawdę dobrze, możemy wczuć się w sytuacje bohaterów. Przeżywamy wspólnie z nimi te potworne dla nich chwile. Napisana jest zarówno z perspektywy Terrie jak i Paula, co lepiej pokazuję nam całą sprawę.

Moja ocena
8/10
Czytam ile chcę.

3 komentarze :

  1. Czytałam kiedyś książkę, w której matka zastępcza znęcała się nad dziewczynką. Serce mi się kroiło, musiałam co chwila odkładać lekturę. To naprawdę straszne do czego ludzie są zdolni...

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że warto zapoznać się z książką i na pewno z czasem po nią sięgnę. Pozdrawiam ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Zapowiada się na lekturę pełną emocji. Chciałabym przeczytać.

    OdpowiedzUsuń

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators