[102] "Rebeliant" - Marie Lu

Tytuł: "Legenda. Rebeliant"
Autor: Marie Lu
Seria: Legenda tom 1
Rok wydania: 2012
Liczba stron: 304
Mroczna przyszłość, w której nic nie jest takie, jak się wydaje.
Dwa odmienne światy, i dwoje młodych bohaterów, którzy stają w walce przeciwko sobie.
Piętnastoletnia June – geniusz militarny kontra jej rówieśnik Day – nieuchwytny przestępca.
Ich ścieżki krzyżują się. Rozpoczyna się wyścig na śmierć i życie.
Republika, miejsce niegdyś znane jako zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, jest uwikłana w wieczną wojnę ze swymi sąsiadami, Koloniami.
Piętnastoletnia June, urodzona w elitarnej rodzinie w jednej z najbogatszych dzielnic Republiki, jest wojskowym geniuszem. Posłuszna, pełna pasji i oddana ojczyźnie, jest wychowywana na przyszłą gwiazdę najwyższych kręgów Republiki.
Również piętnastoletni Day, urodzony w slumsach sektora Lake, jest najbardziej poszukiwanym przestępcą Republiki, ale kierujące nim motywy wcale nie są tak podłe jak by się mogło wydawać.
Pochodzący z dwóch różnych światów June i Day nie mają powodu, by się spotkać, aż pewnego dnia brat June, Metias, pada ofiarą morderstwa, a Day staje się głównym podejrzanym. Wciągnięty w śmiertelną zabawę w kotka i myszkę, Day ucieka, próbując jednocześnie uratować swą rodzinę, a June desperacko usiłuje pomścić śmierć brata.
Zbieg okoliczności sprawia, iż oboje odkrywają prawdę o wydarzeniach, przez które połączyły się ich losy. Dowiadują się też, że ich ojczyzna gotowa jest sięgnąć po wszelkie dostępne środki, by zataić sekrety.
Oszałamiająca pierwsza powieść Marie Lu, pełna akcji, napięcia i romansu, bez wątpienia wciągnie i poruszy każdego czytelnika. [z lubimyczytac.pl] 

Już jakiś czas temu miałam ochotę na tą serie. Jakoś głównie po przeczytaniu "Niezgodnej". Nie wiem czemu, ale zawsze kojarzyło mi się, że to będzie coś podobnego. Teraz nie mam pojęcia dlaczego. Choć w sumie jest. Zarówno tu jak i tam dzieci w pewnym wieku przechodziły testy, które pokazywały kim mogą zostać w przyszłości. 
Cieszę się, że w końcu udało mi się ją zdobyć i to gdzie? W bibliotece. Więc coraz bardziej przekonuje mnie posiadanie tam karty. 
Dwoje różnych, a zarazem podobnych do siebie ludzi. Ona, cudowne dziecko Republiki, urodzona w dobrej i znaczącej rodzinie. Odważna, bystra, śmiała, inteligentna to główne jej cechy. Kiedy  ktoś zabija jej brata postanawia odnaleźć winowajce i oddać go w ręce władzy. 
On urodził się w biednej rodzinie. Nie zaliczył próby choć był odważny, sprawny fizycznie i inteligentny. Teraz uważany jest za przestępce  lecz nikt nie potrafi go złapać. 
W końcu June trafia na Daya. Co z tego wyniknie?

Jest to lekka, przyjemna książka, w której nie obyło się bez pewnych schematów. Jednak to mi ani trochę nie przeszkadzało. Autorka wykreowała charakterystycznych bohaterów, którzy potrafią sami o siebie zadbać. Sam pomysł na książkę tak jak mówiłam trochę schematyczny jednak jak najbardziej ciekawy. Sama nie mogę doczekać się kolejnych części.  Jakoś tak ostatnio mam, że coraz bardziej lubię ten gatunek książek, wiec możecie spodziewać się takich tutaj częściej. Nie możemy narzekać na nudę w książce, gdyż ciągle się coś dzieję, ciągle na światło dzienne wychodzą nowe fakty, a i pytań do odpowiedzi nam przybywa. 
Kolejnym plusem jest pokazanie historii z dwóch perspektyw zarówno June jak i Daya, dzięki czemu lepiej możemy poznać sytuacje bohaterów. 
Książkę jak najbardziej polecam tym którym podobała się przede wszystkim seria "Niezgodna" czy "Igrzyska śmierci" z pewnością się nie zawiedziecie. 
Moja ocena
8/10
Czytam ile chcę


1 komentarz :

  1. Podobała mi się ta książka, ale wielkiego szału nie było. Ciekawa jestem jak autorka to wszystko dalej pociągnie. Dlatego na pewno niedługo sięgnę po następne tomy.
    Pozdrawiam cieplutko

    OdpowiedzUsuń

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators