[02] Bolesna przeszłość- film

Tytuł: Bolesna przeszłość
Reżyser: Brittany Wiscome
Czas trwania: 1godz 32min
Rok produkcji: 2014
Uciekająca przed prześladowczyniami Ashley przenosi się do innej szkoły. Dzięki nowej miłości i ekscentrycznemu nauczycielowi zaczyna rozumieć potrzebę konfrontacji z bolesną przeszłością. [z filmweb.pl]

O filmach nie wspominam za często. Jednak postanowiłam to robić wtedy kiedy będę miała do czynienia z czymś wartym polecenia, a mało znanym. Tak właśnie jest tym razem. Na film ten trafiłam całkowicie przypadkiem, pstrykając po kanałach w telewizji dzisiejszego dnia i postanowiłam się z nim zapoznać, a przy okazji wspomnieć o nim wam. 

Ashley przekonała się na własnej skórze jacy bezwzględni potrafią być jej rówieśnicy. Jest ofiarą kłamstw w cyberprzestrzeni. Wraz z matką postanawiają się przenieść. W nowej szkole postanawia się nie wyróżniać, a szczególnie informować innych, że jej matka uczy w tej samej szkole. Jednak okazuję się, że przeprowadzka nie uwolniła ją od przeszłość. W nowym miejscu znów spotyka ludzi którzy za wszelką ceną chcą jej uprzykrzyć życie.

Nie od dziś wiadomo, że młodzi ludzie potrafią zniszczyć inne osoby. Bywają mściwi, bezwzględni, okrutni i kłamliwi. Nie obchodzi ich los drugiego człowieka, ważne, żeby im było dobrze. Myślę, że każdy z nas miał do czynienia właśnie z takimi osobami. Do tego wszystkiego mamy erę komputerów, telefonów i internetu, gdzie bardzo łatwo podszyć się pod kogoś zupełnie innego robiąc np fałszywy profil na portalu społecznościowym. Więc może nie wierzmy wszystko co wyczytamy w cyberprzestrzeni. 
Film "Brutalna przeszłość" wydaję się banalnym filmem o nastolatkach skierowany właśnie do takiej grupy odbiorców. Jednak uważam, że naprawdę warto go obejrzeć, gdyż każe nam spojrzeć na bardzo ważne sprawy, takie jak brutalność w cyberprzestrzeni. Jak jedno kłamstwo może zniszczyć komuś życie i jak potrafi się rozprzestrzenić. Więc może czasem warto się zastanowić co mówimy na temat drugiej osoby, bo czasem potrafimy skrzywdzić kogoś przez swoje słowa tu dzież zachowanie. 


Tak na marginesie chciałabym wspomnieć, że podobały mi się lekcje historii pokazane w filmie. Gdyby były prowadzone w taki sposób w naszych szkołach to z pewnością więcej byśmy z nich wynosili i zapamiętywali.
 

6 komentarzy :

  1. Kto z nas nie lubi czasem obejrzeć typowego filmu dla nastolatków? Ten z pewnością dodam do mojej listy. : dwiestronyksiazek.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Chociaż film ucieszy raczej młodszego odbiorcę, to i ja czasami do takich sięgam. Jak będę miała okazję, obejrzę :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie znam tego filmu, ale wydaje się ciekawy. Może się na niego skuszę. :)

    OdpowiedzUsuń

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators