{74} Ona i On - Marc Levy

Tytuł : Ona i On
Autor : Marc Levy
Rok produkcji : 2016
Liczba stron : 320

NOWE NOTTING HILL!

JEDNA Z NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCYCH SIĘ 
KSIĄŻEK WE FRANCJI W 2015 ROKU 

Subtelna i naprawdę zabawna historia miłosna, która uwiedzie i oczaruje czytelniczki. 
Nie ma tu księcia z bajki, jest zwykły facet i prawie zwykła dziewczyna, którzy po prostu się pokochali. Ona i on. Nic więcej. Aż tyle.
Mia i Paul poznali się poprzez internetowy portal randkowy i zamiast kochankami, zostali przyjaciółmi.
Chcą, by nadal tak zostało. [ z lubimyczytac.pl]

Marc Levy - francuski pisarz, z którym już miałam okazję zapoznać się w książce "Jak w niebie". Więc jak tylko dowiedziałam się, że ta książka ma choć lekkie powiązanie z tamtą, stwierdziłam, że trzeba przeczytać. Nie martwcie się jeśli nie czytaliście tamtej to nic takiego, bo "Ona i On" to zupełnie inna historia, innych ludzi. 
Ona, czyli Mia jest aktorka, ma męża z którym właśnie kręci wspólny film, ale czy jest szczęśliwa? Czuję, że David nie darzy już ją tym uczuciem co dawniej. Postanawia odpocząć od tego wszystkiego i wyjechać jako zwykła kobieta, a nie sławna aktorka.
On, czyli Paul, początkujący pisarz, z zawodu architekt. Kiedy wydaję swoją pierwszą powieść zostaję przytłoczony tym, że ludzie go zaczynają rozpoznawać więc widzi tylko jedno wyjście z tej sytuacji, a mianowicie wyjechanie do Paryża. 
Ona biorąc przykład z przyjaciółki loguję się na portalu randkowym, jego logują przyjaciele. Co z tego wyniknie kiedy się spotkają?
Dwoje różnych ludzi, przypadkowe spotkanie i miłość, do której nie potrafią się przyznać.
"Ona i On" to ciepła historia o miłości, zbiegu okoliczności doprawiona lekkim humorem. Bohaterowie są wyraziści, a dialogi między nimi nie wymuszone. Nie dziwie się, że ta książka ma takie powodzenie w swoim kraju. Akcja posuwa się w swoim tempie, nie ma w nim nic nagle zaskakującego czy nagłych zwrotów akcji, więc nie trzeba się bać o zawał, bo przy tej książce go nie dostaniecie. Jednak dzięki niej można choć trochę oderwać się od życia codziennego i zrelaksować. 
Książka ta ma sporo ważnych wartości takich jak miłość, poświęcenie i przyjaźń. 
Zdecydowanie książka warta przeczytania, ma w sobie coś co wciąga i sprawia, że podczas czytania na naszej twarzy pojawia się uśmiech. Myślę, że na podstawie tej pozycji powstałaby całkiem ciekawa komedia romantyczna, która przyciągnie przed ekrany wielu widzów. 
Cieszę się, że to właśnie po tą pozycję sięgnęłam na okres walentynkowy. 
Moja ocena 
8/10

1 komentarz :

  1. Nie znam twórczości tego autora, ale przyznam, że ogromnie intryguje mnie jego najnowsza powieść i chyba się na nią skuszę, tym bardziej, że tak pozytywnie ją oceniasz.

    OdpowiedzUsuń

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators