[54] „Na krawędzi nigdy” - J.A. Redmerski
Autor: J.A. Redmerski
Tytuł: „Na krawędzi nigdy”
Seria: Na krawędzi nigdy tom 1
Liczba stron: 476
Data wydania: 2014
Wydawnictwo: Filia
Pewnego dnia Camryn Benett porzuca swoje dotychczasowe życie i wsiada w pierwszy lepszy autobus. Rusza w nieznane, zabiera ze sobą jedynie pieniądze i telefon. Na trasie spotyka tajemniczego Andrew Parrisha. Mężczyzna jest przystojny, zagadkowy i zachowuje się tak, jakby wczoraj i jutro nie istniały. Razem przemierzają gorącą i dziką Amerykę. Dzięki Andrew Camryn odkrywa, czym jest miłość i gorąca namiętność. Te kilkanaście dni, które spędzają razem, zmienia ich bezpowrotnie. Jednak Andrew ma tajemnicę, jedną z najgorszych. Przyjdzie czas, w którym Camryn dowie się, co ukrywa jej ukochany. Czy prawda złączy ich na wieki, czy bezpowrotnie rozdzieli? Finał tej historii wyciśnie łzy z niejednego oka.

To powieść drogi, książka o miłości, namiętności, życiu chwilą i w zgodzie ze sobą. Historia Andrew i Camryn otwiera nam oczy na to, jak ważne jest podążanie za swoimi pragnieniami i jak intensywne, namiętne, kolorowe, ale także pełne bólu bywa życie.
[z lubimyczytac.pl]

„Jedną z najgorszych rzeczy na świecie jest to, że nie jesteś w stanie płakać i w końcu... wszystko zaczyna się robić coraz bardziej mroczne.”

„Na krawędzi nigdy” możemy zaliczyć do dość nowo powstałego gatunku New Adult. Osobiście zdarzyło mi się przeczytać już kilka tego typu książek. Co mogę powiedzieć o moich odczuciach na ten temat? Podobają mi się, jednak trzeba mieć na uwadze, że są dość schematyczne. Czy tym razem również tak było?

Życie Camryn nie układa się tak jakby tego chciała. Z niektórymi sprawami, nie potrafi sobie poradzić. Właśnie wtedy porzuca wszystko i bez słowa wsiada w autobus, aby odbyć swoją podróż donikąd. W drodze poznaję Adrewa, który staję się jej towarzyszem podróży. Obydwoje mają swoje tajemnice, z którymi nie chcą się podzielić. Z upływem kilometrów rodzi się między nimi uczucie i namiętność. Jednak kiedy wyjdą na jaw ich dotychczasowe tajemnice nadal będą mogli być razem?
Camryn jest na progu dorosłości, która nie radzi sobie z życiem. Jej chłopak zginął wypadku, a brat siedzi w wwiezieniu. Dziewczyna nie potrafi nawet się popłakać, wszystkie emocję dusi w sobie.
Andrew to młody, przystojny mężczyzna. Poznajemy go, gdy jedzie autobusem do umierającego w szpitalu ojca. Od samego początku jest tajemniczy.

Książka ta jest przede wszystkim o poznawaniu samego siebie, o radzeniu sobie z przeciwnościami losu. Oczywiście głównym wątkiem jest uczucie rodzące się pomiędzy dwójką głównych bohaterów, który ciągnie się niemal przez całą książkę. Podczas podróży, wraz z upływem kilometrów, bohaterowie zmieniają swoje zachowanie i podejście do życia. Narracja książki jest z dwóch perspektyw, Camryn i Andrewa, co pozwala nam lepiej zagłębić się w ich emocję i sytuację. Polubiłam postacie z tej książki, jest w nich coś co przyciąga uwagę w czytelniku. Są wielobarwni i dobrze wykreowani. Autorka piszę w sposób ciekawy i lekki, więc książkę czyta się naprawdę przyjemnie. Akcja dzieję się w swoim umiarkowanym tempie. Co róż na światło dzienne wychodzą nowe fakty. Jest to pozycja, w której występują momenty szczęśliwe jak i smutne.

„Tylko pamiętaj, by zawsze być sobą i nie bać się mówić tego, co myślisz, albo tego, by głośno marzyć.”

Jak już wspominałam, lubię tego typu książki. Bardzo miło spędza mi się z nimi czas i nie męczę się podczas ich czytania. Nie mogę doczekać się kontynuacji lektury.

Moja ocena 8/10

Przeczytane w ramach wyzwań:

6 komentarzy :

 1. Lubię czytać o problemach ludzi, a fabuła tej książki jest interesująca. Wprowadzenie dwóch narratorów jest świetnym pomysłem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest to książka, która mnie interesuje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna recenzja :)
  Książkę chciałabym bliżej poznać - również lubię tego typu historie.

  OdpowiedzUsuń
 4. zapowiada się ciekawie, więc może kiedyś się skusze :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta książka już od dłuższego czasu znajduje się na mojej ukochanej liście do przeczytania. Jednak nigdy nie mam jak po nią sięgnąć. Teraz po Twojej recenzji, wiem, że spodoba mi się. Muszę to zmienić i pędzić do księgarni jak szybko się da :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiele o niej wcześniej słyszałam i mam ochotę przeczytać :D

  Pozdrawiam, Anath

  OdpowiedzUsuń

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators