[01]Falling for the Ghost of you - Nicole Christie

 Siedemnastoletnia Violet Mercer wraca do domu ze swoich wakacji na Hawajach, by odkryć, że jej chłopak zdradza ją z koleżanką. Jakby to nie było wystarczająco złe, jej matka wychodzi za mąż za mężczyznę, którego dopiero co poznała.
Sprawy przybierają niezręczny obrót, kiedy Violet poznaje jej bogatego nowego ojczyma i jego zachwycającego syna - gorącego faceta, przed którym zrobiła z siebie głupka wcześniej tego dnia! Zane O'Connor jest seksowny oraz czarujący i poza jej ligą. Sprawia, że zapomina ona, że jej były chłopak w ogóle istniał. Ale nie ma mowy, żeby kiedykolwiek miała z nim szansę... prawda?
Przez dziwny obrót zdarzeń Violet zamieszkuje z Zanem na miesiąc. Gdzieś pomiędzy kłótniami i flirtowaniem stają się oni przyjaciółmi. I nie mija długo, kiedy ta przyjaźń rozkwita w coś innego... coś potężniejszego, niż przewidywała Violet.
Lecz Zane coś przed nią ukrywa - coś wystarczająco dużego, żeby ich rozdzielić, gdyby Violet kiedykolwiek odkryła o nim prawdę. Jej podejrzenia powstrzymują ją od zaufania mu w pełni. Już wcześniej się sparzyła - jest skłonna podjąć te ryzyko raz jeszcze?
Jak ona i Zane spędzają ze sobą więcej czasu, Violet zdaje sobie sprawę, że jest zbyt późno: zakochała się w pięknym chłopaku z wielkim sekretem. Czy będzie miała dwa razy złamane serce w jednym roku - czy może jej miłość przetrwa prawdę?

(Lubimy czytać.pl)
W ostatnim czasie sięgam po książki o właśnie takiej tematyce. I stwierdzam, że na razie właśnie tak zostanie, bo i tym razem się nie zawiodłam. Książka pełna humoru, lekka i przyjemna do czytania. Może troszkę przy krótka, ale to jest kwestia gustu. Fabuła nie jest zbyt skomplikowana i rozbudowana, dlatego "Falling for the Ghost of you" nadaje się jak najbardziej do przeczytania w długie jesienne wieczory żeby po prostu się zrelaksować..
Tak jak zawsze w tego typu książkach głównym męskim bohaterem jest nieziemsko przystojnym mężczyzną, tak też jest i tym razem. Zane należy do tych chłopaków, którzy nie mogą być przeoczeni przez dziewczyny. Nie dość, że jest młody, przystojny to jeszcze i bogaty. Wkrótce ma zostać przybranym bratem Violet. Jednak ukrywa on pewną tajemnice, która może zepsuć zbudowane relacje z dziewczyną.
Violet jest bardzo często niezdarna, przez co urocza i zabawna. Zdarzają jej się przypadkowe potknięcia, czy też przekręcanie znaczenia niektórych słów, przez które się zawstydza. Najpierw dowiaduję się, że jej matka postanawia ponownie wyjść za mąż, a niewiele później zrywa z nią chłopak. Właśnie wtedy to na jej drodze pojawia się Zane.
Książkę polecam szczególnie tym, którzy lubią romantyczne z humorem historie. Nie zawiedziecie się. Przez lekturę przebrnęłam przez jeden wieczór, bo nie potrafiłam przerwać. Przez cały czas byłam ciekawa jak potoczą się losy bohaterów, ale nie tylko tych głównych.
Moja ocena 9/10. Szczególnie za to, że mogłam się trochę pouśmiechać.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators